Energetyczny dress code

0

Zastanawiasz się czasami, jak ubrać się, by sprawiać wrażenie osoby pozytywnej i otwartej na nawiązywanie relacji z innymi? Przeczytaj poniższy tekst i zobacz, co dobrać, by od pierwszego kontaktu zjednywać sobie ludzi!

Stanowcze nie dla „żałobnej” czerni!

Kolor czarny jest zdecydowanym faworytem w większości szaf zarówno Panów, jak i Pań. Jest elegancki, pasuje do wielu elementów garderoby, a także łatwo połączyć go w proste i zarazem gustowne kreacje.

Należy tutaj jednak pamiętać, że barwa ta kojarzona jest także z dystansem, powagą i formalnymi spotkaniami. Przynależy najczęściej do szczególnej grupy ubiorów formalnych, takich jak na przykład garnitury na oficjalne spotkania biznesowe.

Jeśli pragniemy ograniczyć dystans pomiędzy nam a naszym nowo poznanym rozmówcą – czerń powinna zostać całkowicie wyeliminowana z naszego stroju, bądź występować w nim jedynie w formie drobnych, ledwie widocznych dodatków.

Młodzieżowe elementy – nie tylko dla młodych

Sporadycznie spotyka się na mieście osoby dojrzałe, które jako część swojego ubioru wykorzystują rzeczy kojarzone głównie z młodzieżą – trampki, podarte jeansy lub inne elementy stroju, które przypisywane są głównie z młodymi ludźmi. Tego typu trendy modne są zwłaszcza w przypadku dynamicznie rozwijającej się w naszym kraju branży marketingu internetowego, gdzie widok nawet szefa firmy w takim stroju nikogo już nie dziwi. Bez wątpienia zasługę tę należy przypisać różnym firmom, które dynamicznie wprowadzają na nasz rynek produkty, podążające z “duchem czasu”.

Nie zapominaj o dodatkach!

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz rozstać się z ciemnymi barwami, bądź nie masz przekonania do luźniejszych, nieformalnych elementów stroju preferowanych przez młodzież – koniecznie postaw na kolorowe dodatki. Barwne korale lub bransoletki w przypadku Pań; filuterne, kolorowe muszki i błyszczące spinki do mankietów u Panów zmieniają wydźwięk ciemnych tonacji. Stają się one niejako tłem dla akcesoriów, które jeszcze bardziej wyróżniają się na ich tle na zasadzie kontrastu.

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest również „nadanie sygnału” dla naszego rozmówcy, że jesteśmy osobą dbającą o detale. Warto w tym miejscu nadmienić, że przy kompletowaniu różnego typu dodatków dla naszego stroju należy robić to z rozwagą i umiarem – nie chcemy przecież w finalnej wersji wyglądać jak choinka świąteczna! 😉

Dopasowanie

Poza samą kolorystyką, dodatkami czy typem wybieranych ubrań, warto zastanowić się także nad dopasowaniem wybieranego elementu garderoby. Należy tu przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by – w przeciwieństwie do stroju formalnego – nie wyglądał on na „przycięty na wymiar”. Wedle wyników różnorodnych eksperymentów społecznych z zakresu ubioru – stroje wyglądające na idealnie przystosowane do sylwetki wprowadzają dystans między rozmówcami. Kojarzone są z eleganckimi strojami wyjściowymi, a jeszcze częściej – różnymi zawodami wymagającymi sformalizowanego dress codu lub ludźmi, pragnącymi coś od nas uzyskać, np. akwizytorami, handlowcami, itp.

Jak widać – wbrew pozorom – poza samym powszechnie znanym kodem ubioru jest o wiele więcej elementów, które wpływają na postrzeganie naszej osoby przez naszych rozmówców oraz postronnych obserwatorów. Jeśli pragniemy zjednywać sobie ludzi – warto zadbać o te nawet najdrobniejsze szczegóły! Co prawda stara maksyma głosi, że „Nie szata zdobi człowieka”, ale w tym przypadku w opozycji warto również pamiętać, że „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” Udanego dobierania nowych kolekcji!

Koszulkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here