Skazka – restauracja rosyjska w Dubaju

0
362

Polacy mieszkający na Bliskim Wschodzie są pozbawieni miejsc, które przypominają im o kraju nad Wisłą. Polskie ambasady i szkoły to jedyne tego typu miejsca. Polonia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ma własnej restauracji, musi więc zadowalać się kuchnią arabską, amerykańską, angielską, induską, francuską, włoską oraz licznymi barami szybkiej obsługi.

Kiedy więc będąc w Dubaju usłyszałem o rosyjskiej restauracji „Skazka”, pomyślałem, że kuchnia ta nie różni się znacznie od naszej rodzimej. I nie myliłem się! Pyszne śledziki, ogórki kiszone, kompot, zimne nóżki, gołąbki, pierogi z serem i pierogi ruskie – wszystko świeże, smaczne i atrakcyjnie podane. Do tego cennik, jak na Dubaj, nienajgorszy – dania główne można tu kupić już za 30 złotych. Oczywiście z racji faktu, że to restauracja w kraju z prawem opartym na islamskim szariacie, w „Skazce” do obiadu lub kolacji nie zamówimy żadnego alkoholu.

Obsługa lokalu jest miła i przyjaźnie nastawiona (kelner zachęcał nawet do złożenia zamówieniaw języku polskim), a zamówione potrawy są szybko podawane.  Oczywiście można  by było doszukać się paru mankamentów, ale na Bliskim Wschodzie nie można wybrzydzać. Wystrój jest skromny, nawiązujący nieznacznie do rosyjskiej kultury.

Lokal zasługuje, według szkolnej skali ocen, na piątkę z małym minusem. Polecam więc odwiedzić „Skazkę” każdemu Polakowi spragnionemu kuchni z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Z pewnością nie pożałuje swojego wyboru – wyjdzie z lokalu najedzony i zadowolony.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRząd nie publikuje wyroku TK. Publikują go media i obywatele
Następny artykułWymiana oleju i filtrów – o czym warto wiedzieć
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here