Skazka – restauracja rosyjska w Dubaju

0

Polacy mieszkający na Bliskim Wschodzie są pozbawieni miejsc, które przypominają im o kraju nad Wisłą. Polskie ambasady i szkoły to jedyne tego typu miejsca. Polonia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ma własnej restauracji, musi więc zadowalać się kuchnią arabską, amerykańską, angielską, induską, francuską, włoską oraz licznymi barami szybkiej obsługi.

Kiedy więc będąc w Dubaju usłyszałem o rosyjskiej restauracji „Skazka”, pomyślałem, że kuchnia ta nie różni się znacznie od naszej rodzimej. I nie myliłem się! Pyszne śledziki, ogórki kiszone, kompot, zimne nóżki, gołąbki, pierogi z serem i pierogi ruskie – wszystko świeże, smaczne i atrakcyjnie podane. Do tego cennik, jak na Dubaj, nienajgorszy – dania główne można tu kupić już za 30 złotych. Oczywiście z racji faktu, że to restauracja w kraju z prawem opartym na islamskim szariacie, w „Skazce” do obiadu lub kolacji nie zamówimy żadnego alkoholu.

Obsługa lokalu jest miła i przyjaźnie nastawiona (kelner zachęcał nawet do złożenia zamówieniaw języku polskim), a zamówione potrawy są szybko podawane.  Oczywiście można  by było doszukać się paru mankamentów, ale na Bliskim Wschodzie nie można wybrzydzać. Wystrój jest skromny, nawiązujący nieznacznie do rosyjskiej kultury.

Lokal zasługuje, według szkolnej skali ocen, na piątkę z małym minusem. Polecam więc odwiedzić „Skazkę” każdemu Polakowi spragnionemu kuchni z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Z pewnością nie pożałuje swojego wyboru – wyjdzie z lokalu najedzony i zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here