Jakie preparaty do pielęgnacji włosów warto stosować na co dzień?

0

Zadbane i gęste włosy to jeden z największych atutów kobiecej urody. Dodają delikatności i powabu. To także element naszej seksualności. W jaki sposób zatroszczyć się o nie, aby odwdzięczyły się nam blaskiem i witalnością? O tym w naszym poradniku.

Szampony, maski i oleje – odżywianie włosów od zewnątrz

Gęste i zdrowe włosy z natury ma mniejszość z nas. Codzienne czesanie, mycie, dotykanie dłońmi, narażenie na czynniki atmosferyczne – to wszystko sprawia, że czupryna zaczyna z czasem się przerzedzać i tracić swój dawny blask. Dla zachowania ładnej fryzury konieczna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Można to zrobić, stosując szampony bazujące na naturalnych kosmetykach. Preparaty pozbawione alkoholu i parabenów nie wysuszają delikatnych pasm. Regularne stosowanie masek i olejów z wyciągiem z lnu, pokrzywy czy łopianu pozwala wzmocnić cebulki włosów oraz ich końce.

Wzmacnianie cebulek włosa od wewnątrz – suplementy diety z biotyną w roli głównej

Pielęgnacja włosów to temat holistyczny, łączący zabiegi zewnętrzne z tymi wewnętrznymi. Aby cieszyć się fantastyczną fryzurą, trzeba dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Jednym z ważniejszych jest biotyna, którą można kupić w postaci tabletek jako samodzielny składnik lub jako element pełniejszego suplementu. Ciekawym rozwiązaniem dla wzmocnienia włosów oraz przyspieszenia ich wzrostu jest picie drożdży spożywczych. 1/3 kostki drożdży należy zalać gorącą wodą, odczekać do wystygnięcia i wypić. Zabieg należy regularnie powtarzać, a po kilkunastu tygodniach zaobserwujemy efekty. Skuteczne w niektórych przypadkach może być także picie nasion lnu, zalanych uprzednio niedużą ilością wrzątku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here