Wiatrówka – karabin czy pistolet?

0

Kiedy myślisz „broń bez zezwolenia” w pierwszej chwili pewnie przychodzi Ci do głowy wiatrówka. Pytanie tylko jaka – z długą lufą, przypominająca prawdziwe karabiny, czy raczej krótki pistolet?

Wszystko zależy od tego, do czego potrzebna nam broń. Wiatrówki karabiny są lepsze dla nowicjuszy, ponieważ dzięki ciężkiej kolbie pozwalają na zachowanie odpowiedniej pozycji strzeleckiej. Umożliwiają celne trafianie do celów oddalonych o 15 – 20 metrów, a wystrzeliwany z nich śrut porusza się z większą prędkością i jest bardziej widoczny na tarczy. Celownik ułatwia zaś strzelanie. Minusem takiej dłuższej broni jest jej duży ciężar i rozmiar – broń nie jest bardzo wygodna w przenoszeniu i będziemy musieli kupić do niej pokrowiec. To dobry wybór jeżeli chcemy ćwiczyć celność.

Pistolet wiatrówka jest bardzo podobny do prawdziwej broni – zarówno pod względem kształtu, jak rozmiaru i sposobu ładowania nabojów. Oddaje mniej celne strzały, a śrut jest wystrzeliwany wolniej. Oznacza to, że będziemy musieli strzelać z odległości do 15 metrów – oczywiście, w zależności od parametrów konkretnej broni. Wiatrówki pistolety są bardziej poręczne i wystarczy je schować do kabury, a następnie wrzucić do plecaka lub schować do kieszeni. Ze względu na podobieństwo do prawdziwej broni, taka broń może także służyć jako straszak i jest dobrą wprawką przed treningiem z ostrą bronią. Wiatrówka pistolet pozwala też na oddawanie strzałów z większą prędkością.

Wybór broni

Kiedy już zdecydujemy się, czy wolimy karabinek czy wiatrówki o krótszej lufie, musimy dokonać zakupu broni. Tutaj możliwości jest wiele. Jeżeli jednak zależy nam na tym, by broń kupić najtaniej – zróbmy to przez Internet. Sklepy takie jak Sztucer.pl oferują bardzo szeroki wybór produktów w różnej cenie i od różnych producentów. Znajdują się tutaj modele idealne dla nowicjuszy, a szczegółowe opisy pozwalają na wybór odpowiedniego sprzętu. Zdjęcia detali pozwalają na jeszcze lepsze zapoznanie się z produktem. Zawsze można także spróbować odwiedzić sklep stacjonarny i modele broni obejrzeć na miejscu, a następnie sprawdzić, czy cena w Internecie nie jest jednak niższa. No i unikamy konieczności przeparadowania ze sklepu przez całe miasto do domu z karabinem na plechach.

Jeżeli chcemy kupić droższy model broni, warto poszukać sklepów (tutaj też na pierwszeństwo wybijają się te internetowe), które oferują zakup na raty. Dzięki temu wymarzona broń będzie w zasięgu naszej ręki bez obciążania domowego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here