Pierogarnia „Stary Toruń” – recenzja

0

pierogarnia Stary TorunPierogarnia „Stary Toruń” przy Moście Paulińskim 2 w Toruniu to lokal nietuzinkowy. Restauracja oferuje przede wszystkim tradycyjne jedzenie, wyrabiane według dawnych receptur. Sztandarowym daniem są oczywiście pierogi, ale prócz nich można tam skosztować także placków ziemniaczanych, kopytek, łazanków, czeburka, szarlotki, czy jabłecznika.

Wśród pierogów mamy pełen wachlarz możliwości – mogą to być lepiochy, piecuchy, piecuchy kruche lub czeburki kresowe. Każdy z tych rodzajów serwowany jest w najróżniejszych smakach. Ja sam miałem okazję spróbować kilka rodzajów pierogów: poczynając od kraśnych i  diabelskich lepiochów, poprzez rycerskie piechuchy, a kończąc na pierogach z nadzieniem czekoladowym. Każdy rodzaj był wyjątkowy w smaku i mistrzowsko przygotowany. Do tego niezwykle klimatyczne wnętrze przenosi nas w dawne czasy starego Torunia.

Niestety, pierogarnia ma też pewną wadę. Ponieważ jest ona często oblegana przez turystów, brakuje w niej wolnych stolików, do toalet niemal zawsze ustawiają się kolejki, a obsługa nie nadąża ze zbieraniem zamówień i rozdawaniem posiłków. Trzeba się więc uzbroić w pewną dozę cierpliwości…

Pierogarnia zasługuje moim zdaniem na szkolną ocenę 4+, jednak ze względu na jej unikalny charakter i przepyszne jedzenie jest to bardzo ważny punkt na kulinarnej mapie turystycznej Torunia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here