Warszawa 1935 (Film 3D). Zobacz koniecznie!

6

Warszawa 1935 3DJuż wkrótce do kin trafi trójwymiarowy, 20-minutowy film pt. „Warszawa 1935”. Produkcja jest jedną z najbardziej wyczekiwanych w 2013 roku a znawcy już przewidują jej wielki sukces. Produkcja filmu rozpoczęła się w 2009 roku w studiu Newborn założonym przez Tomasza Gomołę i Ernesta Rogalskiego. Zrekonstruowana w technologii 3D Warszawa zachwyca szczegółami architektonicznymi i atmosferą tamtych lat.

Warszawa tamtych lat była jedną z najszybciej rozwijających się metropolii na kontynencie. Była też stolicą dumnego, silnego państwa. Trzeba bowiem przypomnieć, że choć II Rzeczpospolita była młodym i niezbyt bogatym krajem, to jeszcze w 1925 roku stanowiła jedną z największych potęg militarnych w Europie. Kolejne lata przyniosły wiele trudnych i ambitnych reform, a układ sił w regionie uległ zmianie (i trwał aż do roku 1939). Same władze Warszawy, jeszcze przed wybuchem wojny, stworzyły plany rozbudowy miasta z ogromnym rozmachem. Gdyby nie II wojna światowa, dziś Warszawa byłaby zupełnie innym miastem. Metropolia byłaby jedną z największych w Europie, pełna monumentalnej architektury i zaskakujących rozwiązań.

Warto powrócić do tamtych lat. Lat pełnych ambicji i marzeń o wielkiej stolicy wielkiego kraju. Zapraszam do obejrzenia zwiastunu filmu „Warszawa 1935”. 

 

6 KOMENTARZE

  1. Ludzie nie docenią takiego filmu. Wolą iść do kina na łupankę, strzelankę i cycki na wierzchu. Co tam Warszawa tym bardziej w 1935 roku. Jak nie ma seksu, pościgów albo super czarodzieja-geja w roli głównej to film nie osiągnie sukcesu komercyjnego.

  2. Ja obejrze ten film z wielka przyjemnoscia.
    Moj dziadek byl zolnierzem Pilsudskiego i to co wynioslam z domu owocuje do dzisiaj.Kazdy Polak ,ktory interesuje sie historia kraju powinien byc w stanie poswiecic te 20 min.poszerzeniu wlasnych horyzontow. Nie mowie tu o tzw.”mlotach i burakach”,ktorym jest to zupelnie obojetne w jakim kraju sie urodzili.

  3. Czekam na film z ciekawością, to miasto moich dziadków i rodziców, także moje – ukochane. Szkoda, wielka szkoda, że obecnie takie smutne – niedocenione, traktowane po macoszemu jako miejsce pracy, bądź nauki, przedmiotowo, bez serca.

  4. Zwiastun bardzo ciekawy mam nadzieję że cały film również taki będzie, bardzo lubię tego typu filmy oglądać zatem na pewno wybiorę się do kina go obejrzeć 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here