"Złoty środek" Annabel Lyon (recenzja)

2


„Złoty środek” kanadyjskiej pisarki Annabel Lyon to znakomita powieść dla czytelników wymagających od lektury nie tylko porywającej akcji. Będąca bestsellerem i obsypana nagrodami książka opowiada historię życia jednego z największych filozofów w dziejach ludzkości – Arystotelesa – oraz jego relacji ze swoim uczniem, młodym wówczas Aleksandrem Macedońskim.

Nauki udzielane przez wielkiego mistrza filozofii przyszłemu władcy konsekwentnie kształtują umysł wrażliwego, lecz krnąbrnego młodzieńca. Chęć poznania nieodłącznie splata się z pragnieniem posiadania, a zamiłowanie Aleksandra do wojny i podbojów wyraźnie dominuje w jego naturze. Tytułowy złoty środek to wpajana Aleksandrowi przez nauczyciela umiejętność znajdowania kompromisu, równoważenia skrajności i zdolność postrzegania świata w sposób racjonalny. Autorka zadbała również o przybliżenie czytelnikowi szczegółów z życia codziennego, obyczajów, poglądów i kultury tamtego okresu. Postacie historyczne przedstawiane są w sposób rzetelny i oparty na zachowanych źródłach historycznych.

„Złoty środek” to pierwsza powieść kanadyjskiej pisarki. Jej dotychczasowy dorobek to zbiory opowiadań i nowel, przyjętych również z dużym uznaniem. Z niecierpliwością możemy oczekiwać na następne pozycje tej świetnie zapowiadającej się autorki.

Wydawca: Bellona ( www.ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=6031 )
EAN 9788311123908
344 strony
format 125×195 mm
oprawa miękka

2 KOMENTARZE

  1. Widziałam taką okłądkę w księgarni. Lubię czytać książki ale zawsze zwracam uwagę na recenzję wiarygodnych osób. Dziękuję za polecenie tej książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here