Restauracja „Staromieyska” (Będzin) – recenzja restauracji

0

Restauracja „Staromieyska” znajduje się przy ul. Sączewskiego 27 w Będzinie. Jest to urokliwe śląskie miasteczko, znane głównie z pięknie zachowanego zamku należącego do popularnego Szlaku Orlich Gniazd.

Muszę przyznać, że po przestąpieniu progu lokalu miałem bardzo mieszane uczucia. Była to pora obiadowa, natomiast w restauracji praktycznie nie było gości. Skromny i wymagający odświeżenia wystrój powodował, że nie byłem pewny, czy rzeczywiście chcę się tu posilić. Jednak postanowiłem zaryzykować i sprawdzić, co „Staromieyska” ma do zaoferowania. I trzeba przyznać – było warto.

Restauracja oferuje bardzo różnorakie dania, skupiając się przede wszystkim na tradycyjnej kuchni śląskiej. Będąc w tym regionie wybór mógł być tylko jeden – rolada wołowa podana z kluskami śląskimi i modrą kapustą. Danie to, określane jako tradycyjne dla tej części Polski, było jak dla mnie przygotowane perfekcyjnie. Mięso było idealnie przyprawione, kruche i wręcz rozpływało się w ustach – nie pamiętam, kiedy jadłem tak świetnie przygotowaną wołowinę. Dodatki stanowiły doskonałe dopełnienie do głównego dania i razem tworzyły niezwykle spójną kompozycję. Trzeba przyznać, że szef kuchni pracujący w „Staromieyskiej” ma talent i duże doświadczenie.

Inne dania zamówione do mojego stolika były równie dobrze przygotowane i smaczne. Nie było osoby, która wyszła niezadowolona, pomimo tego, że na obiad trzeba było poczekać około 40 minut. Oczywiście zostaliśmy o tym wcześniej poinformowani przez niezwykle sympatyczną kelnerkę, która wytłumaczyła, że długi czas oczekiwania jest wynikiem faktu, iż dania są przygotowywane na bieżąco. I choć czekając nie dostaliśmy przystawki, wynagrodzeni zostaliśmy przepysznym obiadem, który zdecydowanie zapadł nam w pamięć. Warto również zaznaczyć, że ceny nie są wygórowane, co jest kolejnym atutem opisywanego lokalu.

W szkolnej skali ocen restauracja „Staromieyska” zdecydowanie zasługuje na mocną 5. Naprawdę polecam odwiedzić to miejsce, jeśli tylko ktoś będzie w okolicach Będzina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here