Restauracja Różana w Warszawie [recenzja lokalu]

0

Restauracja Rozana WarszawaJest to chyba najbardziej polityczna recenzja restauracji w historii „Przeglądu Dziennikarskiego”. Restauracja „Różana” w Warszawie jest bowiem znana i była dotychczas chętnie odwiedzana przez elity biznesu i polityki. Sama restauracja chwali się swoimi gośćmi z kraju i z zagranicy wywieszając ich zdjęcia na ścianach. Niestety, zaufanie gości spotkało się z bardzo niewdzięcznym przyjęciem restauratorów.

Na początku kwietnia, kiedy restaurację odwiedzić mieli: ministrowie obrony narodowej Polski i Holandii: Tomasz Siemoniak i Jeanine Hennis-Plasschaert, strzegąca ich prywatności Służba Kontrwywiadu Wojskowego znalazła w Restauracji „Różanej” miniaturowe urządzenie podsłuchowe. Jak się podejrzewa, „urządzenie musiało być tam od dawna”, co oznacza, że niektóre rozmowy VIP-ów mogły być nagrywane. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła już postępowanie sprawdzające, a restauratorom grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo też pozbawienie wolności do lat dwóch.

Restauracja nie należy do najtańszych. Jak jednak zapewniają właściciele restauracji:

„Różana to eleganckie, ciepłe i niezobowiązujące miejsce, w którym delikatna i lekka kuchnia codziennie zaskakuje nowymi specjałami. Wyjątkowy nastrój tworzą tu świeże kwiaty, stoły nakryte haftowanymi obrusami, delikatne światło i dyskretna muzyka płynąca z pianina”.

Wygórowane ceny są więc wynikiem rzekomej, wysokiej jakości potraw i obsługi. Posiłki, choć smaczne, są dość małe. Obsługa kelnerska należycie dba o zadowolenie klienta, a piękny ogród stwarza (złudne) poczucie prywatności i zachęca do spędzenia tam choć chwili.

Niestety nie mogę wystawić oceny temu lokalowi, jako, że mam wątpliwość, czy jego główną działalnością jest serwowanie posiłków, czy też nagrywanie rozmów. Jeśli oskarżenia prokuratury się potwierdzą, mam nadzieję, że sędziowie zdecydują się na najwyższy wymiar kary dla restauratorów, bowiem działając w taki sposób narażają oni nie tylko interesy swoich gości, ale i Polski. Nie wiadomo też, czy z podsłuchów nie korzystał wywiad jakiegoś innego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here