Restauracja Portretowa w Warszawie [recenzja]

0

Retsuracja Portretowa WarszawaRestauracja „Portretowa” mieści się na rogu ulic Piekarskiej i Rycerskiej, na Starym Mieście w Warszawie. Restauracja serwuje swoim gościom dania kuchni polskiej, liczne przekąski i desery, kilkanaście gatunków piwa i innych rodzajów alkoholu. 

Portretowa to niewątpliwie lokal ciekawy, choć niewielki. Można tu jednak zjeść smacznie i w przyjemnej atmosferze, a obsługa przygotowana jest na błyskawiczną obsługę gości. Ciekawy wystrój i ściany przyozdobione licznymi obrazami tworzą miły klimat, a mury staromiejskie za oknem przypominają o wyjątkowości tego miejsca. Był to bowiem niegdyś dom piwowarów i piekarzy (stąd też nazwa ulicy – Piekarska). Dawniej był to budynek drewniany, a od około 1700 roku – murowany. Jak przypominają właściciele, dom był własnością rodów Stoczkiewiczów, Sobolewskich, Kuchcińskich.

Restauracja nie należy do krajowej czołówki, ale też nie ma czego jej zarzucić, bo można tu zjeść smacznie i w dobrej cenie. Osobiście polecam pierogi i żurek. Według szkolnej skali ocen lokal zasługuje na czwórkę z małym plusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here