„Lunch & More – Dinner and More” (Bruksela) – recenzja restauracji

1

Dinner and more, Lunch & more, BrusselsRestauracja Lunch & More to jeden z wielu polskich lokali gastronomicznych w Brukseli. Co ciekawe, ze względu na niezdecydowanie właścicieli, restauracja ta posiada dwie nazwy – oficjalnie zarejestrowana jest jako Dinner And More i taką też nazwą posługuje się na wszystkich pieczątkach i w Internecie. Na szyldach zaś oraz w materiałach reklamowych widnieje napis Lunch & More – ot tak, żeby goście mieli nad czym myśleć podczas jedzenia posiłku.

Niestety restauratorzy nie trafili na zbyt uprzejme sąsiedztwo. Zazdrośni właściciele belgijskiego lokalu naprzeciwko – Taverne Joseph – zaczepiają przechodniów udających się do Lunch & More i przekonują, że jedzenie u ich polskiej konkurencji jest drogie i niesmaczne, a w ich własnej restauracji – najlepsze w okolicy. Jak można się domyślić, chciwe starszawe małżeństwo ma na celu odebranie choć części klientów popularnej Lunch & More.

Restauracja przy Rue du Marteau 36/A serwuje m.in. kanapki oraz zestawy obiadowe w cenie 12 euro. I choć ceny są wyższe niż na stołówkach instytucji europejskich, wielu urzędników i polityków chętnie wybiera się tam na lancz. Warto przy tym zaznaczyć, że wśród klientów jest wielu obcokrajowców – można by zaryzykować stwierdzenie, że stanowią oni większość. Niestety pierogi czy bigos nie smakują tak, jak w Polsce, ale dla osób będących z dala od ojczyzny jest to miła namiastka polskości. Gustownie urządzone wnętrze z pewnością uprzyjemni pobyt w tym uroczym miejscu. Według szkolnej skali ocen lokal zasługiwałby na 4 z małym plusem.

1 KOMENTARZ

  1. widać ze cwaniaki chcą tylko Polaków stamtad wykorzyć. Ale z Polakami nie będzie im tak łatwo, my umiemy o swoje walczyć 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here