Egzotyczne wakacje w Kenii

1

Kenya Kenia MombasaKenia jest państwem leżącym we wschodniej części Afryki, usytuowanym u wybrzeży Oceanu Indyjskiego. Kenia cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów z całego świata. Zawdzięcza to przede wszystkim wspaniałym walorom naturalnym i znakomitym warunkom do wypoczynku. W obliczu nadchodzącej zimy Kenia staje się często wybieranym celem wojaży spragnionych słońca Polaków.

 Urlop nad Oceanem Indyjskim

Wśród najchętniej odwiedzanych regionów Kenii na szczególne wyróżnienie bez wątpienia zasługuje wybrzeże tego kraju. To wymarzone miejsce na efektywną regenerację sił, kąpiele wodne i słoneczne, a także pielęgnowanie sportowych pasji. Na wodach Oceanu Indyjskiego nigdy nie brakuje surferów i windsurferów, natomiast pod jego powierzchnią spotkać można największych pasjonatów nurkowania.

Największym i najważniejszym miastem kenijskiego wybrzeża jest Mombasa. Podczas zwiedzania tego miejsca, obowiązkowo trzeba zobaczyć wzniesiony pod koniec XVI wieku Fort Jesus, mieszczący obecnie Muzeum Narodowe, a ponadto Stare Miasto i największy w Kenii port. Alternatywną propozycją na poznanie najpiękniejszych zakątków wybrzeża jest uczestnictwo w wycieczce rowerowej pod opieką przewodnika.

 Safari w Kenii

Spędzając urlop w Kenii trudno oprzeć się pokusie wzięcia udziału w jednej ze słynnych wypraw na safari, które są organizowane na terenach rezerwatów i parków narodowych. Safari to doskonała okazja na obserwowanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także bliskie spotkanie z matką naturą, które z pewnością wpłynie inspirująco nie tylko na miłośników przyrody.

Światową sławą poszczycić się może między innymi rezerwat Masai Mara, obszar, który zamieszkuje tzw. wielka piątka Afryki, czyli lwy, słonie, bawoły, lamparty i nosorożce. Świetnym urozmaiceniem safari w Masai Mara jest wizyta w udostępnionej dla turystów wiosce Masajów, rdzennych mieszkańców tego regionu. Poza Masai Mara, ogromną popularnością wśród amatorów safari cieszy się również Park Narodowy Tsavo, Park Narodowy Amboseli oraz Park Narodowy Aberdare.

 Z wizytą w stolicy Kenii

 Podczas pobytu w Kenii warto też zarezerwować trochę czasu na poznanie stolicy tego kraju, Nairobi. Kolonialna architektura, ciekawe zabytki i niepowtarzalna atmosfera to podstawowe atuty tego miasta, które chętnie prezentuje turystom także swoje nocne oblicze. Po całodziennym zwiedzaniu można z powodzeniem zregenerować siły w jednej z licznych restauracji lub oddać się beztroskiej rozrywce w klubie muzycznym.

Wycieczka do Kenii to bez wątpienia świetny pomysł dla wszystkich pragnących skosztować egzotyki w całkiem nowym wydaniu. Dzięki temu niemal w dowolnym momencie możemy nie tylko oderwać się od codzienności, ale przede wszystkim odbyć niezapomnianą podróż do serca Afryki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here