Lodowa kawiarnia w pustynnym kraju? To trzeba zobaczyć!

0

„Chillout” w Dubaju to zdecydowanie jedna z najbardziej niezwykłych restauracji na świecie. Kawiarnia wyróżnia się bowiem… lodowym wnętrzem w samym sercu pustynnego kraju, w którym temperatury latem dochodzą nawet do 52 stopni Celsjusza i z dekady na dekadę wzrastają!

Wchodząc do „Chillout” goście mają na sobie zazwyczaj tylko przewiewny, lekki ubiór, stąd też obsługa lokalu zaopatrza ich w ciepłe buty (wraz z jednorazowymi stopkami), kurtkę, czapkę i rękawiczki. Wszystko po to, by tak ubranym można było otworzyć solidne drzwi chłodni i wejść do doskonale przystrojonej, zimowej krainy pełnej rzeźb z lodu.

lodowa restauracja

W środku znajdziemy lodowe ściany podświetlone niebieskimi i czerwonymi lampami, wykute z lodu fotele, stoły, żyrandole, a nawet sanie z lodowym koniem, zjeżdżalnię dla dzieci i wiele ciekawych, niezwykłych rzeźb. Uzupełnieniem wystroju są też elementy sztuczne, m.in. sople zwisające z sufitu, atrapa iglo czy też dywany imitujące śnieg.

Niska temperatura sprawia, że klienci zazwyczaj nie spędzają tam zbyt wiele czasu. Poza tym menu również nie jest zbyt urozmaicone: można zamówić gorącą czekoladę lub kawę i drobne przekąski. Wejście wraz z kubkiem gorącego napoju kosztuje około 75 złotych. Obsługa, jak na warunki bliskowschodnie, jest standardowa. W Europie uważana by była jednak za nienajlepszą.

lodowa zjezdzalnia

Mimo wysokich cen, chętnych do odwiedzenia lokalu nie brakuje – w końcu niejedna osoba chce wypić gorącą czekoladę na lodowych saniach. Moja ogólna ocena kawiarni według szkolnej skali to piątka z plusem. Serdecznie polecam to miejsce wszystkim tym, którzy akurat odwiedzą kraj szejków.

lawka z lodu

POLECAM TEŻ PRZECZYTAĆ:

* Magiczna „Paul’s Fantasia” w Szczecinie (recenzja restauracji)

Delirium Café w Brukseli – najsłynniejszy pub na świecie

* Zjedz obiad w sercu dżungli: „Rainforest Restaurant” w Dubaju – recenzja + film

 restauracja z lodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here