„La Vende” w Łodzi – recenzja restauracji

0

Niedawno miałem okazję odwiedzić kolejny punkt na kulinarnej mapie Łodzi. Niestety tym razem nie był to zbyt udany wybór. Mowa o restauracji „La Vende” zlokalizowanej przy Rynku Manufaktury – czyli miejscu, gdzie wszystko powinno być wykonane i zrealizowane perfekcyjnie, gdyż Manufaktura jest swego rodzaju wizytówką miasta.

Ta recenzja niestety nie będzie zbyt pochlebna. Powód? Mimo usilnych prób, nie udało mi się wraz ze znajomymi przetestować tej restauracji. A wszystko (przynajmniej tak tłumaczyli kelnerzy) za sprawą koncertu zorganizowanego z okazji urodzin Łodzi, który miał miejsce na rynku łódzkiej Manufaktury. Obsługa wraz z menedżerami została przez niego „przytłoczona liczbą gości” (choć warto zaznaczyć, że nie wszystkie stoliki były zajęte!) i nie podołała wyzwaniu, które przed nią stanęło. A szkoda.

Lokal, który był urządzony w niezłym stylu, z pewnego rodzaju klasą, poza samym wystrojem nie miał nam nic do zaoferowania. Kiedy usiedliśmy przy stoliku, czekaliśmy bardzo długo, aby obsługa się nami zainteresowała. Niestety zrobiła to dopiero po naszym słownym zwróceniu uwagi, że czekamy na kartę dań. Kiedy już wybraliśmy swoje dania, kelnerka spisała je na kartce i poszła do kuchni zlecić zamówienie. Po kilku minutach wróciła z informacją, że restauracja nie może już przygotować żadnej pizzy, gdyż skończyły się składniki. Podirytowani nieudolnością obsługi zamówiliśmy sałatki z grillowanych warzyw. Niestety, po kilkudziesięciu minutach ponownie przyszła ta sama kelnerka i oznajmiła, że sałatek lokal również już nie może zaoferować, gdyż kuchnia jest obciążona i nie jest w stanie ich przygotować.

Co ciekawe, mimo sporej sporej liczby klientów, wciąż pozostawało kilka wolnych stolików, więc de facto restauracja nie była zapełniona w 100%. Po co więc właściciele zdecydowali się na dużą restaurację z małą kuchnią, która jest niezdolna do obsłużenia klientów nawet przy 90% zapełnieniu lokalu? Co ciekawe (i na szczęście dla obsługi), większość gości skupiła się na zamówieniu jedynie napojów; tylko nieliczni mieli chęć posilenia się jakimś daniem.  Więc finalnie i my musieliśmy się zadowolić jedynie napojami. Niestety i tu był problem. Kawa – zaserwowana bez cukru, mimo braku pytania czy takowy jest potrzebny; „piwo z sokiem malinowym” było tylko z nazwy, gdyż był on ledwie wyczuwalny w smaku, ale oczywiście doliczony do rachunku.

Jedyne, co mi pozostaje, to odradzenie odwiedzenia restauracji „La Vende”. Nie wiem, czy to wina wielu klientów, czy najzwyczajniej obsługa wraz z menedżerami nie radzi sobie z prowadzeniem lokalu. Kolejnym minusem są wysokie ceny dań, nieprzystające do poziomu obsługi. Za kilka napojów zapłaciliśmy sporo, a wyszliśmy z lokalu niezadowoleni i nieusatysfakcjonowani, zmuszeni do szukania innej restauracji, która w pełni zadba o nasze potrzeby.

Na koniec zastanawia mnie jeszcze fakt, że skoro od dawna było wiadomo, iż w ostatni weekend lipca na Rynku Manufaktury będzie zorganizowany koncert, to dlaczego nikt z kierownictwa lokalu nie pomyślał o tym, żeby zrobić większe zapasy w kuchni lub też zwiększyć stan załogi tak, by była w stanie obsłużyć wszystkich klientów? Przecież to oczywiste, że duża część z gości chętnie spędzi czas słuchając dobrej muzyki, siedząc i zajadając pyszne potrawy w jednej z pobliskich restauracji. Niestety, to, z czym się spotkali goście, to jedynie smutna mina kelnerki i nic do zaoferowania w zamian.

W szkolnej skali ocen, jedyną notę jaką mogę wystawić, to słabe 2. A szkoda, bo naprawdę restauracja ma potencjał, choćby przez wzgląd na lokalizację czy wystrój. Być może kiedyś ulegnie to zmianie, czego szczerze tej restauracji życzę, bo naprawdę miło byłoby tam spędzać czas z rodziną czy znajomymi i będąc w pełni zadowolonym z obsługi i troski o klienta, który będzie miał możliwość wyjścia z pełnym brzuchem, ale nie z pustym portfelem.

Jak to mówią „pożyjemy, zobaczymy” co czeka ten lokal. Oby nastąpiły tam zmiany na lepsze,w przeciwnym razie czekać go będzie powolna śmierć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here