Kolorowe lato – moda męska

0

Polscy mężczyźni panicznie boją się kolorów. Uważają je w większości za niemęskie, przypisując je raczej do mody damskiej lub do mężczyzn o orientacji nieheteroseksualnej. Siłą rzeczy nasze ulice wyglądają szaro i ponuro. Mało tego – szaroburo prezentują się też salony z męską odzieżą i ze świecą szukać kolorowych marynarek, swetrów, spodni lub płaszczy. O garniturach nawet nie ma co marzyć. Tymczasem w Europie zachodniej, żywe kolory są od lat stałym elementem męskich stylizacji. We Włoszech stały się jednym z charakterystycznych wyróżników stylu zwanego sprezzaturą – połączenia klasycznej elegancji z luzem, nonszalancją i kolorami właśnie.

Przeglad_02

Tegoroczne pogodne i upalne lato zachęca do sięgania do kolorów przy kompletowaniu męskiej garderoby. Każdy, kto chce być modny, nie może się obyć bez kolorowej marynarki lub spodni – chinosów. Ale to nie wszystko! Kolorowe powinny też być koszule, krawaty, skarpetki, a nawet buty. A przede wszystkim to co obecnie najmodniejsze, czyli kapelusze. Oczywiście nie wszystko na raz. Trzeba trzymać się zasady, że jeśli jeden lub dwa elementy garderoby są w intensywnych kolorach, to pozostałe powinny być stonowane. Na pewno bezpiecznie będzie jeśli intensywną kolorystykę będzie miał tylko jeden składnik stylizacji (np. marynarka). Dwa kolorowe składniki będą zarezerwowane dla odważnych i świadomych swojego stylu. Więcej niż dwa – tylko dla wyczynowców. Najważniejsze, żeby przełamać lęk przed kolorami. Będzie piękniej, będzie weselej i będzie modniej.

09

05

Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że biel to też kolor! Bo właśnie biel (oraz delikatne ecru) będą dominować w modnych stylizacjach w sezonie wiosna/lato 2016. Białe letnie spodnie to żadna nowość: dziś to właściwie standard. Nowością jest natomiast umacnianie pozycji białych marynarek (w tym szczególnie dwurzędowych) i białych garniturów. Było to wyraźnie widoczne na tegorocznych targach Pitti Uomo we Florencji. Właśnie z tych targów pochodzi większość zaprezentowanych zdjęć, których autorką jest Małgorzata Adamska. Więcej o kolorowej męskiej modzie można przeczytać na blogu http://janadamski.eu.

88_Pitti_Uomo_biel_07

88_Pitti_Uomo_biel_09

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here