Delirium Café – najsłynniejszy pub na świecie

2

Delirium BrusselsDelirium Café to jeden z najsłynniejszych pubów na świecie. Jego główna siedziba mieści się w Brukseli przy Impasse de la Fidélité 4a, ale istnieje też wiele filii pubu, m.in. w Tokio, Rio de Janeiro, Orleanie, Toronto, Sao Paulo, Amsterdamie czy Warszawie.

Filie pubu nie zawsze zachowują klimat „oryginalnego” belgijskiego Delirium, mają też często uboższą ofertę i mniej atrakcyjne ceny, stąd skupię się wyłącznie na recenzji lokalu będącego już obecnie jedną z atrakcji Brukseli i mieszczącego się naprzeciwko figurki siusiającej dziewczynki Jeanneke Pis (potocznie nazywanej siostrą słynnego Manneken Pis).

Delirium Café znane jest obecnie nie tylko z własnego piwa o nazwie Delirium Tremens, ale też z niezwykle obszernej listy piw w ofercie. W styczniu 2004 roku pub został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za posiadanie 2004 marek piw w sprzedaży z ponad 60 krajów.

I choć pub zdecydowanie nie wyróżnia się nadmierną czystością i dbałością o higienę, jest to kultowe miejsce, do którego każdego wieczoru garną się tłumy turystów. Szczególnie polecam piwa o smakach owocowych (truskawkowe, wiśniowe, brzoskwiniowe, bananowe, mango czy jabłkowe) a także piwo o smaku czekoladowym (choć to ostatnie nie każdemu smakuje). Nie polecam zaś piwa Delirium Tremens, gdyż mnie osobiście jego smak rozczarował.

Podsumowując, Delirium Café to niewątpliwie obowiązkowy punkt turystyczny na mapie Brukseli. Osobiście oceniam go na szkolny stopień 4+.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here