Co oznacza niepełne wyżywienie w hotelu

0

Polacy coraz chętniej podróżują. Na swe podróże wybieramy nie tylko dalekie, ciepłe i wiecznie słoneczne kraje, ale coraz częściej zapuszczamy się w bardziej lub mniej znane zakątki naszego kraju. Powoli odchodzimy od reguły: cudze chwalicie, swego nie znacie. Zaczynamy poznawać i doceniać nasze dobra narodowe. Wszak jak kraj długi i szeroki, kryje w sobie wielkie bogactwo darów natury oraz mnóstwo ciekawych miejsc i zabytków. Dla prawdziwych obieżyświatów, na te kilka tygodni wędrówki, domem stają się hotele. Nie tylko w nich nocujemy, ale także spożywamy posiłki. Kwestia wyboru pakietu żywieniowego jest dość istotna, dlatego warto ją dokładnie przemyśleć przed wyruszeniem w podróż.

Komu w drogę, temu… bilet?

Sposób podróżowania jest uzależniony od miejsca i celu wędrówki. Dla mieszczuchów znad morza, którzy pragną udać się do Krakowa i Zakopanego, najlepszym środkiem transportu z pewnością będzie pociąg. To tani środek transportu, szybki i nie trzeba nigdzie parkować. Najlepiej wybrać hotel w centrum Krakowa, który jest położony blisko dworca. Podróż do Zakopanego z Krakowa to raptem 15 zł autokarem i 3 godziny w górę i w dół. I już jesteśmy na miejscu.

Jeżeli jednak planujemy spędzić wakacje nad morzem, zdecydowanie polecam przyjazd samochodem. Pomorze, jak okiem sięgnąć, usłane nizinami i miastami, oddalonymi od siebie o dziesiątki kilometrów. Żeby dużo zobaczyć, trzeba być mobilnym. W przeciwnym razie cały urlop spędzimy na plaży – o ile pogoda dopisze.

Szyfry, skróty...

Bez względu na to, czy to Kraków, czy Kołobrzeg, hotel jest niezbędny. Zanim wybierzemy najlepszy możliwy sposób wyżywienia, sprawdźmy, co oferują nam hotele.

Oferta hotelowa zwykle obfituje w skróty i niezrozumiałe wyrażenia. Najczęściej pojawiające się skróty to FB, HB oraz BB. Oto co oznaczają:

– FB (Full Board) oznacza pełne wyżywienie, czyli śniadania, obiady i kolacje.

– HB (Half Board) oznacza niepełne wyżywienie, czyli śniadania i obiadokolacje.

– BB (Bed and Breakfast) oznacza wyłącznie śniadanie.

– SC (Self Catering) oznacza samodzielne wyżywienie.

– AL (All Inclusive) oznacza, że można jeść i pić ile się chce i co się chce.

Wśród haseł w ofercie hotelu, może pojawić się także informacja: szwedzki stół lub śniadanie kontynentalne. O ile szwedzki stół nie jest tajemnicą dla nikogo, o tyle śniadanie kontynentalne – jak można się domyśleć – oznacza posiłek serwowany w zestawach.

Co wybrać?

Wybór pakietu jest uzależniony od indywidualnych potrzeb. Wyjeżdżając Do Krakowa zawsze wybieram hotele z opcją HB – czyli niepełne wyżywienie. Taki pakiet jest dostosowany do moich indywidualnych potrzeb. Porządne śniadanie zjedzone w hotelu, daje mi energię na cały dzień. Na mieście czas biegnie bardzo szybko. Szybki lunch na starym mieście i filiżanka gorącej kawy w ogródku. Po całym dni zwiedzania i napawanie się pięknem miasta, można wrócić do hotelu na zasłużoną kolację.

Niepełne wyżywienie w hotelu oznacza komfort, swobodę i mnóstwo zaoszczędzonych złotówek.

BWKrakow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here