Bu Tafish Sea Food&Grill – restauracja w Abu Zabi

0

Bu Tafish to restauracja, której historia zaczyna się w regionie Al Kaser w Abu Zabi. W 1968 roku powstał tam mały kiosk z kilkoma stołami i parasolami; dziś interes wyrósł do poziomu sieci restauracji, mając swoje lokale nie tylko w Abu Zabi, ale też w Dubaju i Al Ain.

Cała historia Bu Tafish zaczęła się, gdy blisko pół wieku temu Radwan Othman Ishtay Al Tamimi (znany jako Bu Tafish) stworzył lokal o nazwie Bu Tafish Sea Food. Pomimo wszystkich przeciwności losu i trudności z interesem, osiągnął on swój cel i to bez licencji, wody bieżącej oraz energii elektrycznej!

Bar z czasem zaczął przyciągać coraz szersze grono miłośników owoców morza, w tym samego szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, który nakazał swoim urzędnikom wydać licencję właścicielowi Bu Tafish na prowadzenie swojej działalności, a także pomógł rozwiązać wiele innych problemów baru z lokalną biurokracją.

Z pomocą szejka, Bu Tafish przestała być nadmorskim kioskiem, a stała się rozpoznawalną w Abu Zabi restauracją, odwiedzaną przez znane osoby lokalnego świata biznesu i polityki.

Ja odwiedziłem lokal w Khalifa Market w Abu Zabi. Muszę przyznać, że choć wystrój nie należy do najbardziej eleganckich (klimat jest bardzo arabski, lokalny), po liczbie zdjęć i eksponatów widać, że to miejsce z historią. Liczne zdjęcia właściciela restauracji z szejkami, politykami i biznesmenami robią wrażenie.

salatka

Zamówione kotleciki jagnięcie z grilla były dobrze dopieczone, a sosy ciekawe w smaku. Jedynie sałatka i forma jej podania mocno mnie zaskoczyły – na talerzyku znajdowały się: cały pomidor, cała, niepokrojona cytryna, wydrążona papryka, całe liście sałaty, cała papryczka chilli, dwa ogórki i pokrojona w duże kawałki marchewka. Wszystko obok siebie, jak gdyby ktoś przygotował składniki do sałatki i… zapomniał ją przyrządzić. Pomimo to danie było bardzo smaczne, a wychodząc stamtąd miałem bardzo pozytywne wrażenia. Również ceny posiłków w tym miejscu są przystępne. Moja ocena tego lokalu to 4 z małym plusem w szkolnej skali ocen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here