Prestiżowa porażka PiS w wyborach. Radomsko ma nowego prezydenta

0

Kiedy dotychczasowa prezydent Radomska Anna Milczanowska (PiS) dostała się do Sejmu, Prawo i Sprawiedliwość pragnęło utrzymać władzę w mieście. Sprawę potraktowano bardzo poważnie, a kandydatem partii mającym zapewnić zwycięstwo stał się wuj Andrzeja Dudy – Wiesław Kamiński.

Pełniącym obowiązki prezydenta Radomska do momentu zaprzysiężenia nowego prezydenta stał się właśnie sam Kamiński, czym ułatwiono mu promocję i kampanię. I choć zwycięstwo było w zasięgu ręki, Wiesławowi Kamińskiemu na drodze do prezydentury stanął Jarosław Ferenc ze stowarzyszenia Razem dla Radomska. Jak się okazało, wyborcy postawili na lokalne stowarzyszenie, pozostawiając wynik kandydata największej partii daleko w tyle.

Radomszczanie głosowali wczoraj i według nieoficjalnych wyników Jarosław Ferenc wygrał z ogromną przewagą blisko 3,5 tys. głosów nad kandydatem PiS. Ferenc łącznie zdobył około 8,5 tys. głosów. Tym samym jest to pierwsza, z pozoru niewielka, ale prestiżowa porażka partii rządzącej po wygranych wyborach parlamentarnych i prezydenckich w 2015 roku.

—-

[załączone zdjęcie pochodzi ze strony http://www.radomsko24.pl/m/articles/view/Muzem-zaprasza-na-warsztaty ]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here