Prestiżowa porażka PiS w wyborach. Radomsko ma nowego prezydenta

0
263

Kiedy dotychczasowa prezydent Radomska Anna Milczanowska (PiS) dostała się do Sejmu, Prawo i Sprawiedliwość pragnęło utrzymać władzę w mieście. Sprawę potraktowano bardzo poważnie, a kandydatem partii mającym zapewnić zwycięstwo stał się wuj Andrzeja Dudy – Wiesław Kamiński.

Pełniącym obowiązki prezydenta Radomska do momentu zaprzysiężenia nowego prezydenta stał się właśnie sam Kamiński, czym ułatwiono mu promocję i kampanię. I choć zwycięstwo było w zasięgu ręki, Wiesławowi Kamińskiemu na drodze do prezydentury stanął Jarosław Ferenc ze stowarzyszenia Razem dla Radomska. Jak się okazało, wyborcy postawili na lokalne stowarzyszenie, pozostawiając wynik kandydata największej partii daleko w tyle.

Radomszczanie głosowali wczoraj i według nieoficjalnych wyników Jarosław Ferenc wygrał z ogromną przewagą blisko 3,5 tys. głosów nad kandydatem PiS. Ferenc łącznie zdobył około 8,5 tys. głosów. Tym samym jest to pierwsza, z pozoru niewielka, ale prestiżowa porażka partii rządzącej po wygranych wyborach parlamentarnych i prezydenckich w 2015 roku.

—-

[załączone zdjęcie pochodzi ze strony http://www.radomsko24.pl/m/articles/view/Muzem-zaprasza-na-warsztaty ]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBu Tafish Sea Food&Grill – restauracja w Abu Zabi
Następny artykułWojciech Jaruzelski. Początki polskiej prezydentury
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here