Nazywam się Miliard – One Billion Rising Poland 2018

0

Międzynarodowa akcja 14 lutego 2018 roku przebiegać będzie pod hasłem „Tańczymy przeciwko przemocy wobec kobiet”.

Protest przeciwko przemocy w formie tańca, odbywa się na całym świecie i w Polsce od 2013 roku. Akcja skupia się na problematyce wykorzystywania kobiet i dziewcząt oraz zachęca do międzynarodowej solidarności w domaganiu się położenia kresu wszystkim formom przemocy. Inicjatorką w 2011 roku była Eve Ensler, autorka „Monologów waginy”.

W tym roku przyłączyło się około 210 państw na całym świecie i ponad 60 miast w Polsce. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ofiarami przemocy jest już ponad jedna trzecia kobiet na całym świecie. Oprawcy to najczęściej osoby znajome, mężowie, partnerzy… i dlatego większość przypadków nie zostaje zgłoszona.

Łódzka akcja nosi nazwę „Nazywam się Miliard Łódź”, odbędzie się na Rynku Manufaktury – naszego Partnera, 14. lutego o godzinie 20.00.

Patronat objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Ambasadorką jest Anna Maria Wesołowska. Wydarzenie zaczyna się od godziny 17.50 występem łyżwiarzy, następnie będą pokazy taneczne, zumba i rozgrzewka. Główna część rozpocznie się o 20.00, będą to wystąpienia naszych gości i wspólny taniec.

Małgorzata Szymańska
One Billion Rising Poland 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here