Norweska firma poszukuje młodych talentów

0
Jury ABAX Talents: Sandra Lindberg (CMO) i Bjørn Erik Helgeland (COO).

Firma ABAX poszukuje nowych i młodych talentów z dziedziny sportu, muzyki i kultury. W rozmowie z Beatą Kaniok – Jensen i Kennethem Hansenem dowiesz się jak działa program i jak do niego dołączyć. Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Justyna Borowiecka: Firma ABAX wprowadza nową koncepcję działalności sponsoringowej, którą nazwał ABAX Talents. ABAX jest międzynarodową firmą – obecnie w 9 krajach, siedziba główna znajduje się w Norwegii, Larvik, a w Polsce ma swoją filię w Gdyni od 2017 roku. Teraz szukacie nowych, młodych talentów z dziedziny sportu, muzyki i kultury. Kto wpadł na pomysł aby takich talentów szukać?

Beata Kaniok – Jensen: Zgadza się. Szukamy pasjonatów, osób nietuzinkowych, którzy wierzą w swoje możliwości i nie zrażają się dążąc do wyznaczonych celów. Przy wyborze talentów będziemy zwracać szczególną uwagę na cechy kandydata takie jak: pozytywna postawa i determinacja, jak również chęć wprowadzania pozytywnych zmian w swoim otoczeniu. Na pomysł nowej koncepcji działalności sponsoringowej – ABAX Talents wpadł Kenneth Hansen, Communications Manager w ABAX Group.

Kenneth Hansen: Traktuje ABAX Talents jako osiągniecie całego zespołu. Idea zrodziła się poprzez rozmowy i analizę potrzeb rynku. Najzdolniejsi młodzi ludzie bardzo często potrzebują wsparcia finansowego, czy merytorycznego, aby mogli osiągnąć sukces w swojej dziedzinie i dalej rozwijać swoje umiejętności. Tak jak Beata wspomniała, szukamy ludzi z pasją, zdeterminowanych, by stać się numerem jeden w swojej dziedzinie.

Proces składania wniosków jest otwarty tylko dla młodych ludzi?

Beata Kaniok – Jensen: Tak, ABAX Talents jest programem wspierającym młode, utalentowane osoby do 20 roku życia.

Kenneth Hansen:
Ważne jest, aby talent w dziedzinie sportu, muzyki lub kultury stanowił wzór do naśladowania dla wielu. Zachęcamy takie osoby do składania wniosków do ABAX Talents.


Jak, gdzie i do kiedy można złożyć wniosek? (proszę podajcie stronę i informacje jakie mają się znaleźć w składanym wniosku).

Beata Kaniok – Jensen: Formularz zgłoszeniowy do ABAX Talents znajduje się na stronie ABAX Poland: https://www.abax.net.pl/Dzialalnosc-sponsoringowa/ABAX-Talents . Celowo nie sprecyzowaliśmy jakie konkretnie informacje powinno zawierać zgłoszenie. Drogi kandydacie, napisz dlaczego chcesz zostać ABAX Talents i dlaczego to właśnie Ciebie powinniśmy wybrać. Liczymy na kreatywność ze strony talentów.

Kenneth Hansen: Zgłoszenia należy nadsyłać do końca Marca. Ważne jest oczywiście, aby pokazać swoje osiągniecia i czym dana osoba wyróżnia się spośród innych kandydatów. Wszelkie pytania prosimy wysyłać na adres e-mail: [email protected]

 

Ile osób zostanie wybranych do ABAX Talents?

Kenneth Hansen: To jeszcze nie zostało zdecydowane – wszystko zależy od zgłoszeń i potencjału talentów.


Kto wchodzi w skład jury?

Beata Kaniok – Jensen: Jury ABAX składa się z 5 osób: Sandra Lindberg (CMO), Bjørn Erik Helgeland (COO), Agata Żurek (Country Manger, Polska), ja (Marketing Coordinator) oraz Kenneth Hansen (Communications Manager).

Kenneth Hansen: Kandydaci wybrani przez jury podpiszą roczny kontrakt sponsora, który przybliży ich do realizacji swoich marzeń i zmobilizuje do dalszej pracy nad sobą.


Co podczas tego roku dany artysta lub sportowiec będzie robił?

Beata Kaniok – Jensen: ABAX Talents to kontrakt typowo sponsorski tj. będziemy wspierać wybraną osobę w codziennych działaniach, aby dalej mogła rozwijać swój talent, wzbijać się na wyżyny swoich możliwości i umiejętności oraz realizować swoje marzenia.

Kenneth Hansen: Celem programu ABAX Talents jest pomoc dopasowana do potrzeb danej osoby. Kontrakt będziemy omawiać indywidualnie z wybraną osobą, być może będzie do zakup nowego sprzętu, wyjazd lub innego rodzaju wsparcie.

 

Wygrana osoba będzie miała dostęp do wskazówek i metod rozwijania umiejętności. Jak będzie je zdobywać? Czy przez ten rok obowiązującego kontraktu będzie dużo podróżować, czy wszystko będzie się odbywać metodą Online?

Kenneth Hansen: Jest to kontrakt sponsorski. Dlatego jego głównym założeniem jest, aby dana osoba mogła skupić się na rozwijaniu swojego talentu i spełnianiu swoich marzeń.

Beata Kaniok – Jensen: Będziemy dążyli, aby osoby w ABAX Talents miały ze sobą kontakt. Talenty poprzez wymianę doświadczeń oraz dzieleniem się wiedzą z innymi uczestnikami programu, mogą czerpać inspirację do dalszego rozwoju oraz doskonalić swoje umiejętności.

 

Czy wygrana osoba musi ponieść jakieś koszty, jeśli tak to jakie?

Kenneth Hansen:
Wybrana osoba nie poniesie kosztów związanych z uczestnictwem w programie ABAX Talents.

Co stanie się po zakończeniu rocznego kontraktu ABAX Talents, będzie szansa go przedłużyć? Jeśli tak to czy na podobnych warunkach czy zupełnie innych?

Beata Kaniok – Jensen: Po upływie roku, dana osoba może ponownie złożyć aplikację do naszego programu.

 

Kto jest wśród talentów ABAX, kogo taki artysta / sportowiec może poznać?

Kenneth Hansen: ABAX Talents jest to nasza nowa koncepcja działalności sponsoringowej.

Czego na koniec naszej rozmowy mogę Wam życzyć?

Kenneth Hansen: Znalezienia odpowiedniego talentu, który wytrwale będzie podążał, aby osiągnąć zamierzone cele.

Beata Kaniok – Jensen: Przyłączam się do życzenia Kenneth’a – zapraszamy bardzo serdecznie do składania wniosków.

Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas. Życzę znalezienia utalentowanej osoby!

Beata Kaniok – Jensen i Kenneth Hansen – Dziękujemy.


Z Beatą Kaniok – Jensen i Kennethem Hansenem rozmawiała: Justyna Borowiecka

Krótkie informacje o moich rozmówcach:

Beata Kaniok – Jensen – Ma 32 lata, w ABAX pracuje od stycznia tego roku na stanowisku Marketing Coordinator. Pracuje w siedzibie głównej firmy, w Larvik (Norwegia). Do jej głównych obowiązków należy działalność marketingowa na całą Polskę, jak również ma swój udział w globalnej strategii marketingowej firmy, razem z koordynatorami z innych krajów. Ukończyłam studia biznesowe w Wielkiej Brytanii – magister Zarządzania i Analizy w Organizacji. Wolną chwilę wykorzystuje aktywnie z najbliższymi np. na podróży z mężem do rodziny w Polsce.

Kenneth Hansen – Ma 34 lat, w ABAX pracuję od 2013 roku. Obecnie zajmuje stanowisko Communications Manager Grupy ABAX (*firma powstała w Norwegii i obecnie ma swoje oddziały w 9 krajach). Odpowiedzialny za strategię działań public relations. Posiada wykształcenie akademickie – magister nauk politycznych i historii europejskiej. Lubi chodzić na jogę we wtorki i długie spacery po plaży.

Informacja o ABAX:

ABAX to międzynarodowa firma telematyczna, wiodący europejski producent i dostawca elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdów, systemów monitorowania pojazdów, technologii kontrolowania maszyn i urządzeń oraz oprogramowania do zarządzania projektami. Misja firmy: “Solutions Provider for The Connected Workspace” – dostarczać rozwiązania wirtualnej sieci łączącej miejsca pracy.

*ABAX zatrudnia ponad 450 pracowników w działach sprzedaży, marketingu, rozwoju i jakości, obsługi klienta oraz administracji. Firma posiada swoje oddziały w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech oraz w Chinach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here