Wyjątkowa Turcja ? cz. 4: piękne widoki

0

 Turcja to nie tylko wspaniałe, mieniące się w słońcu morze i złota plaża. To również wiele fantastycznych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć!  [Aby obejrzeć zdjęcia, wystarczy na nie kliknąć. Potem, by wrócić do artykułu, należy kliknąć strzałkę "wstecz" w przeglądarce].

Jednym z najbardziej magicznych miejsc jest Kapadocja, którą można porównać tylko z Petrą w Jordanii ( http://www.przegladdziennikarski.pl/europa/jordania-tajemnicza-niebezpieczna-atrakcyjna-fotoreportaz/ ). Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że domy są tu wykute w tufowych skałach. Wielowiekowe, skalne kościoły i spektakularne, podziemne miasta chrześcijan robią ogromne wrażenie.

Życie w miastach zaczyna się dopiero wieczorem, kiedy temperatura powietrza nieco spada. Z pubów, restauracji i sklepów złychać głośną muzykę.

W Turcji każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy morskich kąpieli są zachwyceni morzem Śródziemnym, spragnieni opalania tłumnie wychodzą na plaże, a amatorzy górskich wspinaczek mają cały wachlarz możliwości (nie tylko gór, ale i jaskiń!). I co najważniejsze – góry są tu nad samym morzem, więc odwieczny dylemat, gdzie pojechać w te wakacje, znika.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here