Wyjątkowa Turcja ? cz. 4: piękne widoki

0
562

 Turcja to nie tylko wspaniałe, mieniące się w słońcu morze i złota plaża. To również wiele fantastycznych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć!  [Aby obejrzeć zdjęcia, wystarczy na nie kliknąć. Potem, by wrócić do artykułu, należy kliknąć strzałkę "wstecz" w przeglądarce].

Jednym z najbardziej magicznych miejsc jest Kapadocja, którą można porównać tylko z Petrą w Jordanii ( http://www.przegladdziennikarski.pl/europa/jordania-tajemnicza-niebezpieczna-atrakcyjna-fotoreportaz/ ). Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że domy są tu wykute w tufowych skałach. Wielowiekowe, skalne kościoły i spektakularne, podziemne miasta chrześcijan robią ogromne wrażenie.

Życie w miastach zaczyna się dopiero wieczorem, kiedy temperatura powietrza nieco spada. Z pubów, restauracji i sklepów złychać głośną muzykę.

W Turcji każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy morskich kąpieli są zachwyceni morzem Śródziemnym, spragnieni opalania tłumnie wychodzą na plaże, a amatorzy górskich wspinaczek mają cały wachlarz możliwości (nie tylko gór, ale i jaskiń!). I co najważniejsze – góry są tu nad samym morzem, więc odwieczny dylemat, gdzie pojechać w te wakacje, znika.

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolacy unikają produktów "Made in China"? (+ filmik)
Następny artykułTandeta perswazyjna i nieprzetłumaczalność
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here