Wrocław wiosną – jakie atrakcje czekają na turystów?

0

Po ospałej zimie przyszła wiosna. Robi się cieplej, dni zaczyna być dłuższe, dlatego warto je wykorzystać aktywnie. Do zaplanowanego urlopu jeszcze pozostało trochę czasu, dlatego najlepszą okazją do wypoczynku będzie weekendowy wyjazd. Wiele atrakcji, jak i moc zabytków można odnaleźć w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu. To miasto zachwyca architekturą, a także malowniczym położeniem pośród odnóg Odry, na wyspach połączonych mostami. Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Śladem krasnali

Serce miasta to Stary Rynek. Powstał w XIII w. będąc jednym z największych w ówczesnej Europie. Gromadził straganiarzy, kupców i handlowców. Po wybudowaniu Ratusza, swoją siedzibę znaleźli tutaj również włodarze miejscy. Dziś Stary Rynek to obowiązkowy punkt do odwiedzenia na mapie Wrocławia. Zachwyca architekturą wyornamentowanych kamienic. W zwiedzaniu placu towarzyszyć nam będą wrocławskie krasnale. W mieście znajduje się ok. 500 figurek brodatych stworków i ciągle ich przybywa. Śmieszą dorosłych i rozweselają dzieci. Mają swe imiona, a także atrybuty – widelce, trzymają lekarstwa oraz kule, które dźwigają na plecach. Często organizowane są konkursy na odnalezienie jak największej ilość krasnali i ich sfotografowanie. Aby odpocząć po poszukiwaniach warto skorzystać z oferty restauracyjnej. I usiąść wygodnie w kawiarnianym przytulnym ogródku, których tutaj nie brakuje.

W mieście zakochanych

Wrocław to idealne miasto dla zakochanych. Kręte, wybrukowane uliczki Ostrowa Tumskiego będą idealnym miejscem na romantyczny spacer. Uwagę przyciągnie również Tumski Most, na którym pary – w dowód miłości – umieszczają kłódki z wyrytymi inicjałami, a klucz wyrzucają do wody, by przypieczętować nierozerwalność związku. Romantyczną atmosferę podkreślą również zabytkowe, zapalane wieczorem lampy gazowe. Aby zobaczyć miasto z góry, warto wstąpić na taras widokowy Katedry św. Jana Chrzciciela.

Bogactwo flory i fauny

Miasto może się poszczycić również Wrocławskim Zoo, które jest jednym z największych w Polsce, a dzięki programowi telewizyjnemu „Z kamerą wśród zwierząt” prowadzonemu przez państwa Gucwińskich – jest znane wszystkim Polakom. Ogród zoologiczny posiada kilka pawilonów, które są podzielone ze względu na miejsce występowania zwierząt na danym kontynencie. Można podziwiać zwierzęta z Madagaskaru, te zamieszkujące Saharę czy choćby niedźwiedzie brunatne. W zoo znajduje się ponad 4,5 tys. zwierząt.

Wiosną zostaje ponownie otwarty Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Powstały na początku XIX w. imponuje wielkością – 7 ha przestrzeń zachwyca wielością gatunków roślinnych, których jest ok. 7,5 tysiąca.  W ogrodzie botanicznym znajdują się również  złoża węgla kamiennego, na których widać odciski wymarłych już zwierząt.

Będąc w pobliżu Hali Stulecia warto zobaczyć pokaz wrocławskiej fontanny. Tafla wody wzbija się i opada w takt muzyki klasycznej, nowoczesnej lub pop, dając niesamowity efekt dźwiękowo-wizualny, który gromadzi tłumy turystów i mieszkańców.

GoldenApartments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here