Wiceminister edukacji chce segregacji dzieci niepełnosprawnych

4
309

Teresa Wargocka, wiceminister edukacji, chce wprowadzenia segregacji dzieci niepełnosprawnych w szkołach. Jej zdaniem dzieci niepełnosprawne miałyby zostać oddzielone od dzieci zdrowych.

Rzekomo dla ich dobra. Uważa, że powinny trafić do szkół specjalnych, a w przypadku kiedy znalazłyby się w szkole dla dzieci pełnosprawnych, to należałoby tworzyć odrębne klasy, aby oddzielić jedną grupę dzieci od drugiej grupy. Arogancja Wargockiej nie zna granic, gdyż stwierdziła, że dzieci niepełnosprawne nie będą czuły się wykluczone bo będą mogły patrzeć jak zdrowe, sprawne dzieci będą biegały i bawiły się na przerwach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKompetencje przyszłości – konferencja w Łodzi
Następny artykułAborcja: dajmy kobietom prawo głosu
Dawid Wiktor
Dawid Wiktor - aktywista działający na rzecz praw człowieka i praw cyfrowych. Zwolennik przejrzystości instytucji, reformy prawa autorskiego oraz wolności mediów. Członek ruchu obywatelskiego Nowa Alternatywa. Na co dzień zajmuje się informatyką głównie pracując przy projektach. Dodatkowo pasjonat nowych technologii, literatury oraz sztuki uważający również, iż technologia powinna być wykorzystywana do poprawy jakości życia. Aktywnie uczestniczył m.in. w europejskiej inicjatywie obywatelskiej przeciwko TTIP i CETA, a także zaproponował zmiany w europejskiej dyrektywie dotyczącej e-prywatności w trakcie trwania konsultacji związanych z jej nowelizacją. W swoich tekstach podejmuje tematy wolności informacji, praw człowieka, swobód obywatelskich, aktywizmu oraz spraw społeczno-politycznych.

4 KOMENTARZE

  1. Należałoby Pani Wiceminister wysłać do tej szkołej specjalnej….za taki mądry pomysł.

    Powinna otrzymać Nagrodę Nobla….Noble Ignoble Nincompoop Acephalus Award…jarek podzielił naród na sorty..a ona prowadzi następny podział izolując niepełnosprawnych z mainstreamu….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here