Aborcja: dajmy kobietom prawo głosu

0

To, co niezwykle irytuje środowiska konserwatywne w Polsce, to walka o prawa kobiet do podejmowania decyzji o swoim życiu i swoim ciele. Konserwatyści nie są w stanie zaakceptować tego faktu, w dodatku obecnie chcą jeszcze więcej restrykcji i ograniczania praw płci pięknej. Co ciekawe, najwięcej do powiedzenia wśród konserwatystów mają te osoby, których przykładowo nie dotyczy temat aborcji lub dotyczyć już nie będzie. Jednak to właśnie ta grupa chce rządzić kobietami, narzucać prawo, swoją „jedyną słuszną moralność”. Chce, aby życie kobiety było dyktowane przez konserwatywną ideologię, która nie dopuszcza w tych kwestiach wolności osobistej.

Środowiska konserwatystów chcą dominować, wyznaczać standardy moralne, chcą, aby kobiety były kontrolowane i chcą podejmować za nie decyzje. Aborcja jest zakazana, gdyż środowiska konserwatywne wznoszą krzyki, że to zabijanie, jednak żaden konserwatysta nie jest wyczulony na to, co czuje kobieta będąca w bardzo trudnej sytuacji. Od zawsze środowiska prawicowe kierowały się swoim punktem widzenia i przekonaniami, a los kobiety, jej dobro i prawo do decydowania o swoim życiu były na drugim miejscu. Trudno patrzeć na bestialski dyktat ludzi, którzy są znieczuleni na to, co odczuwają kobiety będące w swego rodzaju pułapce. Ciężko wytrzymać ciągłe narzucanie kobiecie tego, co może robić ze swoim ciałem, a czego nie.

Dość już pozbawiania kobiet możliwości wyboru w imię kodeksów moralnych. Kobieta powinna mieć prawo do podejmowania decyzji o sobie w kwestiach dla niej najważniejszych; o tym czy chce mieć dziecko czy też nie, o podjęciu zabiegu aborcji, o korzystaniu z tabletek antykoncepcyjnych. Żyjemy w XXI wieku. Wprowadźmy więc do Polski XXI wiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here