Tiara Restaurant w Abu Zabi, czyli restauracja w chmurach

0

Tiara RestaurantAbu Zabi to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, małego państewka leżącego nad Zatoką Perską. Będąc tam, miałem wyjątkową okazję odwiedzić Tiara Restaurant, zlokalizowaną na wysokiej wieży w Centrum Handlowym „Marina”.

Co ciekawe, w restauracji położonej na samym szczycie wieży dodatkowo obraca się podłoga – tak, by goście podczas posiłku mogli obejrzeć pełną panoramę miasta. Jej ruch jest bardzo powolny, ale od momentu zamówienia dania do chwili zakończenia pobytu tam, mój stolik wykonał obrót o niemal 360 stopni.

Zamówione danie to pieczona baranina w sosie własnym. Delikatne mięso, stanowiące blisko 80% całego dania, pyszny sos i dodatki – jednym słowem czysty profesjonalizm. Niestety jego cena okazała się niezwykle wysoka jak na polskie warunki – 120 AED (około 100 złotych).

Sam pomysł na restaurację i jakość jedzenia powodują, że warto się udać do tego miejsca. Wysoka cena niestety jest elementem negatywnym, ale restauracji, ze względu na jej unikalny charakter, wystawić należy ocenę 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here