Sieć pubów J. D. Wetherspoon (Wetherspoons) – recenzja

0

WetherspoonWetherspoons to bardzo dobrze rozpoznawalna marka pubów w Wielkiej Brytanii. Założona w 1979 roku sieć liczy obecnie ponad 920 placówek. Tajemnicą sukcesu Wetherspoons są stosunkowo przystępne ceny, długie godziny otwarcia lokali oraz brak muzyki. Co więcej, puby Wetherspoons są zazwyczaj wielokrotnie większe od typowych tego typu miejsc na Wyspach.

Ciekawy może być też fakt, że puby tej sieci (w przeciwieństwie do konkurencji) są otwierane od samego rana, serwując gościom śniadanie i kawę, a następnie kolejne posiłki oraz przekąski (m.in. sałatki) – aż do wieczora. W pubach można kupić wiele różnych gatunków piw, w tym nasze rodzime – m.in. Żywiec czy Tyskie. Na marginesie warto dodać, że Wetherspoons posiada również własną sieć hoteli – obecnie w liczbie 26.

Moim zdaniem Wetherspoons zasługuje na uwagę szczególnie dlatego, że jest tak bardzo różny od typowych brytyjskich pubów – przy czym jego twórcom udało się jednocześnie pozbyć wielu wad wyspiarskich lokali i zachować przy tym ich lokalny klimat. Warto wybrać się do jednego z pubów tej sieci. Miła atmosfera, przystępne ceny, otwartość na klienta i duże przestrzenie lokalu to z pewnością główne zalety J. D. Wetherspoon, dzięki czemu oceniłbym go na szkolną piątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here