Restauracja „Four Colors” w Łodzi (recenzja)

0
337

Restauracja „Four Colors” mieści się w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. Lokal ma dość pozytywne opinie w Internecie, postanowiłem więc wybrać się tam i sprawdzić, czy oceny te są wiarygodne.

four colors restauracja (1)

Wnętrze restauracji wygląda przyjemnie i przypomina mi nieco wystrój restauracji w hotelach Sofitel (m.in. tego w Abu Zabi). Uprzejma i profesjonalna obsługa to kolejny, niewątpliwy atut tego miejsca. Co więcej, miły nastrój, ciekawa aranżacja, nie najgorsza lokalizacja i patronat znanej marki (Hilton) również przemawiają za tym, by jeszcze przed spróbowaniem dania wystawić restauracji pozytywną opinię.

Ja zamówiłem danie obiadowe – comber z dzika (dodatkowo brokuł, ser stilton, borowiki i sos z czerwonego wina). Niestety ani cena, ani smak, ani też wielkość posiłku nie były imponujące. Gdyby nie dobrze przyrządzony sos, mięso byłoby bez smaku. W dodatku jego ilość, jak na porcję obiadową, była niewielka. Aby nie wydawać oceny na podstawie jedynie jednego posiłku, zamówiłem inne danie główne – makrelę (dodatkowo musztardowe puree ziemniaczane, sałatkę z buraków i chrzan). Niestety i tym razem przeżyłem podobne rozczarowanie.

makrela

I choć dania były w miarę smaczne i profesjonalnie przygotowane, nie będę stałym klientem tego lokalu. Nie polecam go też specjalnie innym. Klient płacąc bowiem niemałą kwotę, wyjdzie z restauracji głodny. Prawdopodobnie też prędko zacznie szukać innej restauracji, gdzie posiłki obiadowe są nieco większe od przystawki. A lokali tego typu znajdzie wiele – m.in. przy słynnej ulicy Piotrkowskiej.

Restauracja „Four Colors” w szkolnej skali ocen zasługuje najwyżej na czwórkę z minusem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMedyczna marihuana groźna dla… firm farmaceutycznych?
Następny artykułKolektywizm jako alternatywa dla globalnego liberalizmu
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here