Restauracja „Bazyliszek” w Warszawie (recenzja)

1

Restauracja Bazyliszek WarszawaRestauracja „Bazyliszek” to jeden z lokali Kompanii Kuflowej – tuż obok łódzkiej „Esplanady” i krakowskiego „Pod Wawelem”. „Bazyliszek”, znajdujący się przy Rynku Starego Miasta, oferuje zarówno dania kuchni polskiej, jak i światowej.

Przypomnijmy, że według licznych baśni, Bazyliszek był legendarnym stworem przypominającym węża lub jaszczurkę o długości około piętnastu metrów. Legenda głosi, że królewski jaszczur, wykluty z jaja złożonego przez koguta, miał białą plamkę przypominającą koronę i mieszkał w piwnicach warszawskiej kamienicy przy Krzywym Kole. Stwór zabijał ludzi wzrokiem, lecz udało się go pokonać za pomocą lustra.

Restauracja niestety, poza szyldem i nazwą, nie nawiązuje zbytnio do postaci Bazyliszka. Latem jednak zarówno lokal, jak i największy na rynku ogródek wypełnione są po brzegi, a goście ustawiają się w godzinnych kolejkach, by móc zjeść smacznie i w dobrej cenie.

Osobiście polecam zamówić pieczoną kaczkę. Darmowa przystawka to chleb z serkiem, bądź kiszona kapusta i ogórki kwaszone. Po posiłku zaś zawsze można liczyć na kieliszek wiśniowej nalewki. Restaurację „Bazyliszek” oceniam wysoko, na szkolną czwórkę +, i szczerze polecam odwiedzenie tego lokalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here