"Promujmy Polskę Razem"

0

Zachęcam do zapoznania się i, w miarę możliwości, wspierania ciekawego projektu Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) pn. "Promujmy Polskę Razem". Promocja kraju nad Wisłą jest prowadzona przede wszystkim za granicą. Jak piszą wirtualnemedia.pl:

Ma ona kosztować 30 mln euro, z czego 15 proc. będzie pochodzić z naszego budżetu, a 85 proc. – z UE. Polska ma być pokazana jako kraj nowoczesny, gościnny, oferujący wiele ciekawych form spędzania urlopu czy weekendu.

Co więcej, jak informuje na swojej stronie Polska Organizacja Turystyczna:

Zgodnie z założeniami, do promowania Polski wykorzystane zostaną w projekcie duże wydarzenia, tzw. "kotwice medialne", które stanowić będą impuls do przyjazdu turystów zagranicznych do naszego kraju i mają ogromny potencjał promocyjny. Do wydarzeń tych należą między innymi: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej "Euro 2012", Prezydencja Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej w roku 2011, a także wydarzenia za granicą: Rok Chopinowski 2010 oraz Rok Polski w Wielkiej Brytanii 2009/2010.

Zapraszam do obejrzenia dwóch filmików przedstawiających projekt. Pierwszy z nich informuje na co konkretnie są przeznaczone środki unijne:

 

Drugi film jest podsumowaniem targów ITB Berlin 2011:

 

Z czasem będę zamieszczał na blogu kolejne filmy promocyjne Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here