Piwnica Świdnicka – tutaj bije serce Wrocławia (recenzja restauracji)

0

Piwnica SwidnickaPiwnica Świdnicka to najstarsza restauracja w Europie, działająca od około 1275 roku. Lokal znajduje się w piwnicach wrocławskiego ratusza. Powszechnie mówi się, że „nie można wniknąć w atmosferę Wrocławia, nie znając Piwnicy Świdnickiej”. Z pewnością jest to więc miejsce, obok którego nie można przejść obojętnie.

Jedną z ciekawostek może być to, że Piwnicę Świdnicką odwiedzili w jej historii tak wyjatkowi goście, jak: Zygmunt Luksemburski, Gotthold Ephraim Lessing, Joseph von Eichendorff, Józef Wybicki, August Heinrich Hoffmann von Fallersleben, Johann Wolfgang von Goethe, Fryderyk Chopin, Ferdinand Lassalle, Józef Ignacy Kraszewski, Juliusz Słowacki, Karl Eduard von Holtei, Gustav Freytag, Adolf von Menzel, Gerhart Hauptmann, Paul Keller, Otto Mueller, Hans Poelzig, Max Berg, Oskar Moll, Alfred Kerr, Paul Löbe, czy Hugo Hartung.

Niestety, pomimo faktu, że miejsce to jest rzeczywiście wyjątkowe, obecni jego właściciele nie dbają o klienta (a wręcz go lekceważą), oszczędzają na obsłudze kelnerskiej i nie są w stanie zapewnić wysokiej jakości potraw i napojów. Do tego dochodzi też problem bardzo długiego oczekiwania na zamówienie.

Dla ciekawych historii tego miejsca – zdecydowanie lokal polecam, ale tym, którzy chcą wybrać się ze znajomymi do dobrej restauracji – radziłbym wybrać inne miejsce. Moja ogólna ocena Piwnicy Świdnickiej to szkolna czwórka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here