„Paul’s Fantasia” w Szczecinie (recenzja restauracji)

2

Zachęcony pozytywnymi opiniami, które znalazłem w Internecie na temat „Paul’s Fantasia”, z wielką chęcią wybrałem się do tej popularnej restauracji przy ul. Axentowicza 1A w Szczecinie.

Z zewnątrz restauracja wygląda niepozornie, zwyczajnie. Dopiero po przekroczeniu drzwi, każdy, kto tam wchodzi, ma wrażenie przeniesienia się w czasie i miejscu do skandynawskiego miasteczka sprzed lat i jest najzwyczajniej oszołomiony niebanalnym wystrojem. Niesamowite wnętrze jest wypełnione różnego rodzaju przedmiotami, które niosą ze sobą swoje historie. Największe wrażenie zrobił na mnie jednak sufit, wykonany w taki sposób, iż można odnieść wrażenie, że siedzimy pod gołym niebem. Wystrój otaczających nas ścian sprawia zaś, że czujemy się jak na uliczce jednego z włoskich miasteczek. W sąsiedniej sali znajdziemy nawet zabytkowy samochód, ale nie sposób opisać tu wszystkich szczegółów i drobiazgów.

Czas przejść do sedna sprawy – do jedzenia. Restauracja oferuje nam dania z całego świata i różnych rodzajów kuchni. Posiłki są przygotowywane na bieżąco, a lokal współpracuje z lokalnymi dostawcami, ale także z producentami z Norwegii, a dodawane do potraw zioła hodowane są w ogrodzie znajdującym się przy restauracji.

Muszę przyznać, że dania w „Paul’s Fantasia” są podawane w bardzo estetyczny i wystawny sposób, przy czym nie są one zbyt obfite. Jak wiadomo, jemy spojrzeniem, jednak to nasze kubki smakowe podejmują ostateczną decyzję. I tutaj muszę przyznać, trochę się rozczarowałem. Zamówione przeze mnie danie – gnocci – było niestety trochę rozgotowane, możliwe, że przyczyną była późna godzina złożonego zamówienia i wygrało tutaj zwyczajne zmęczenie i niedopilnowanie potrawy. Moi znajomi byli umiarkowanie zadowoleni, natomiast również stwierdzili, że wielkość potraw jest nieco nieadekwatna do ceny. Trzeba przyznać, że restauracja dość wysoko wyceniła swoje dania.

Podsumowując wizytę w „Paul’s Fantasia” muszę przyznać, że jest to miejsce urokliwe, choć bardziej do podziwiania niż dla kulinarnej uczty. W moim odczuciu ceny są nieco zbyt wygórowane, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę lokalizację restauracji (daleko poza ścisłym centrum). Mimo to moim zdaniem restauracja – głównie ze względu na swój wyjątkowy charakter i wystrój – zasługuje na piątkę z minusem w szkolnej skali ocen. Lokal ten warto więc odwiedzić chociażby w tym celu, by mieć okazję podziwiać wyjątkowe jego wnętrze i eksponaty – i serdecznie do tego zachęcam!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here