Oddaj krew w Piotrkowie Trybunalskim

0

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi zaprasza do udziału w mobilnej akcji poboru krwi w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień dla Życia”.

Akcja odbędzie się 15 marca w godzinach 10:00 -13:30 przy pomniku Jana Pawła II. przy ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie będzie podstawiony autobus, w którym będzie można oddać krew. Akcja odbywać się będzie jako jedyna w naszym mieście w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Dzień dla Życia”.

„Dzień dla Życia” to projekt, który został zainicjowany przez Martynę Kaczmarek – studentkę Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dziewiętnastolatkę, której pasją i celem w życiu jest pomaganie innym. Cała inicjatywa polega na szerzeniu idei dzielenia się sobą i jest skierowana do uczniów szkół średnich oraz wyższych. Polega na:
– oddawaniu krwi
– rejestracji w banku szpiku kostnego
– podpisywaniu oświadczeń o chęci oddania narządów po śmierci

Są to trzy możliwości, dzięki którym możemy pomóc, a często też uratować życie drugiej osobie. „Dzień dla Życia” zakłada również organizację szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, oraz wykładów, prelekcji na temat zdrowego odżywiania i trybu życia. Ta inicjatywa, po zaledwie roku działalności, została wyróżniona w konkursie „Zwykły Bohater” organizowanym przez TVN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here