Najpiękniejsze kurorty Tunezji

0

Egipt 1Turystyczna kariera tego kraju dziwić nie powinna. Tu egzotyka i świetne przystosowanie do potrzeb turystów sprawiają, że każdy miłośnik podróży może nie tylko wypocząć, ale i odkryć piękno północnej Afryki. Fascynująca Tunezja przyciąga, a jej kurorty zyskują coraz większe uznanie. W których z nich warto się zatrzymać? Gdzie można spędzić wyjątkowe wczasy z całą rodziną? 

Hammamet: urok starego miasta

Hammamet jest jednym z tych kurortów, w którym wiele atrakcji czeka i na miłośników sportów wodnych, i na tych, którzy chcą bezpiecznie wypoczywać z dziećmi. To doskonałe miejsce na wczasy w Tunezji, a w cenie takiego pobytu często uwzględnia się i zakwaterowanie i koszty biletów lotniczych, dzięki czemu jedynym wyzwaniem dla turystów staje się zorganizowanie sobie czasu wolnego. Jak można go spędzić w tym kurorcie? Wbrew pozorom nie tylko na plaży. Hammamet, podobnie jak cała Tunezja, jest znany z historycznej zabudowy, skupionej na terenie starego miasta. Spacery wąskimi uliczkami połączone z wizytą na tradycyjnych targowiskach mogą sprawić wiele radości i stać się miłym urozmaiceniem pobytu w tym miejscu.

Z wizytą w Monastyrze

Monastyr to kolejny kurort, w którym niczym grzyby po deszczu wyrastają dzielnice pełne luksusowych i odznaczających się wysoką kategorią hoteli. Nie brak tu i pięknych plaż, i cennych zabytków. Mauzoleum Bourgiby, pełne architektonicznych perełek stare miasto, oraz budowle o obronnym charakterze, które przed wiekami miały bronić miasta przez niewiernymi są tu najcenniejszymi zabytkami, którym z pewnością warto poświęcić odrobinę uwagi.

Djerba: wyspa dla aktywnych

Dla miłośników sportów wodnych oraz rodzin z dziećmi ta wyspa to istny raj. Piękne plaże, gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych oraz kameralne i komfortowe zarazem ośrodki wypoczynkowe są jej głównymi walorami. Specyfiką tej wyspy jest ogromna grupa pamiątek po licznej tu niegdyś społeczności żydowskiej, a wspaniałe synagogi znajdujące się w wyspiarskich wioskach są cennymi zabytkami. Z pamiątkami po Żydach można się zetknąć w jednej z najważniejszych miejscowości na Djerbie, jaką jest Midun. To ważny ośrodek wypoczynkowy, który już dawno zyskał miano turystycznej stolicy wyspy.

Wspaniałe kurorty Tunezji łączy wiele. Choć każdy z nich ma swój specyficzny charakter, każdy zachwyca pięknymi budowlami, doskonałymi warunkami do wypoczynku oraz piękną okolicą. Dla tych, którzy chcą lato 2014 spędzić w wyjątkowy sposób, mogą się one okazać idealnym celem wakacyjnej podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here