Najlepsze ryby i owoce morza w Brukseli – „Mer du Nord”

0

Mer du Nord BruxellesJeśli jesteście w Brukseli i pragniecie skosztować świeżych ryb lub owoców morza, polecam odwiedzić bar „Mer du Nord”, najlepiej przy placu św. Katarzyny (drugi punkt znajduje się niedaleko placu Luksemburg). 

To właśnie w „Mer du Nord” (Noordzee) najlepiej prezentuje się relacja ceny do jakości dania. Polecam wyśmienitą zupę rybną (choć nie ukrywam, że dotychczas zupy rybnej nie lubiłem!), słodkawe małże-brzytwy (couteaux) i smażoną rybę. Do tego dobrze zamówić białe wino i bagietkę. Warto też wspomnieć o wspaniałej atmosferze panującej w lokalu – pracownicy często śpiewają i tańczą i przy gościach (jak na filmiku poniżej). Danie jest przyrządzane na oczach gości – każdy ma więc możliwość obserwowania kucharzy w pracy.

Do minusów „Mer du Nord” należy z pewnością to, że bar jest często zatłoczony i trzeba uzbroić się w cierpliwość, by znaleźć wolny stolik. Czas oczekiwania na posiłek również nie jest najkrótszy, ale to zrozumiałe, jeśli danie ma być świeże i smaczne. Goście jedzą posiłek zazwyczaj na stojąco przy stolikach na świeżym powietrzu (wewnątrz jest niewiele miejsca), co również może być pewnym utrudnieniem – szczególnie w chłodne i deszczowe dni.

Oceniając bar według szkolnej skali, można by było z czystym sumieniem wystawić 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here