"Kod Templariuszy" Chloe Palov (recenzja)

0

Kod Templariuszy Chloe PalovChloe Palov jest absolwentką historii sztuki na George Mason University. Pracowała jako nauczyciel, docent w muzeum i kierownik księgarni, by wreszcie zostać poczytną pisarką. W tym roku za jej sprawą zakon templariuszy po raz kolejny znalazł się w centrum wydarzeń powieści o światowej dystrybucji.

Wydana nakładem wydawnictwa Bellona powieść sensacyjno-przygodowa pt. „Kod Templariuszy” to miła niespodzianka dla wielu osób pragnących uprzyjemnić sobie długie, zimowe wieczory. Fotoreporterka Edie Miller i historyk Caedmon Aisquith, znani z debiutanckiej powieści Palov pt. „Arka ognia”, ponownie muszą zmierzyć się z licznymi zagadkami i niebezpiecznymi przygodami.

Autorka bardzo dba o rozwój akcji, więc w książce mamy do czynienia z porwaniami, morderstwami i kradzieżami, zaś bohaterowie muszą poradzić sobie z licznymi problemami, w tym z częstym ryzykowaniem własnego życia. Powieść zawiera też pewną dozę humoru i fantastyki, co jest jej ewidentnym plusem i sprawia, że książka jest łatwiejsza w odbiorze.

Jedyną wadą powieści jest fakt, że charaktery bohaterów są opisane nieco szablonowo. Postacie są przez to płytkie i mało realistyczne. Pewne ich zachowania czy decyzje stają się przez to przewidywalne, a czytelnik z łatwością może odgadywać dalsze losy i rozwój wydarzeń. Autorka pozostawiła jednak w zakończeniu sugestię, że będzie kontynuować przygody Edie i Caedmona, dzięki czemu będzie jeszcze miała możliwość udowodnienia, że jej bohaterowie się rozwijają, a ich psychologia jest bardziej złożona niż wskazywałyby na to dwie pierwsze powieści debiutantki.

Zdecydowanie zachęcam więc do nabycia książki „Kod Templariuszy”, gdyż jest to dobry wybór dla wszystkich miłośników gatunku.

Wydawnictwo: Bellona, 2013
Liczba stron: 488
Wymiary: 145 x 205 mm

Poprzedni artykuł[PHOTOS /ZDJĘCIA] Jagiellonian University – seminarium doktoranckie
Następny artykułProgramy edukacyjne w Europie i ich budżet
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here