Karczma „We Młynie” (Tuszyn) – recenzja

0

Karczma „We Młynie” znajduje się na trasie Łódź-Katowice, w okolicy Tuszyna i stanowi jedno z ciekawszych kulinarnych miejsc w województwie łódzkim, które warto odwiedzić, zwłaszcza wówczas, gdy jesteśmy fanami staropolskiego jadła.

Nazwa lokalu nie jest przypadkowa, bowiem już z oddali widać charakterystyczny młyński wiatrak. Wnętrze urządzone jest w bardzo przytulny sposób i podzielone na kilka, różniących się od siebie pomieszczeń. Właściciele opisują je jako „góralską chatę”, ale można tam też odkryć wiele innych inspiracji, chociażby podziemiami średniowiecznych zamków. Możemy usiąść w pełnej gwaru i rozmów sali, gdzie widać i słychać przygotowywane na grillu mięsa lub też ukryć się w jednej z nieco mniej zatłoczonych sal karczmy.

Potrawy serwowane „We Młynie” są obfite, sycące, dobrze okraszone i nawiązujące do staropolskiego zwyczaju, wedle którego człowiek nigdy nie odchodzi od stołu głodny. W dużej mierze dania są przygotowywane na ogromnym grillu widocznym zaraz po wejściu do lokalu. Serwowane są różne rodzaje mięs, dodatków i przystawek. Myślę, że każdy będzie zadowolony, a jedynym problemem może być podjęcie decyzji, na jakie danie się zdecydować. Serwowane potrawy są naprawdę smaczne i stosunkowo szybko przygotowane.

Ja zamówiłem uwielbianą przez Polaków karkówkę z grilla z dodatkiem frytek i zestawu surówek i… nie zawiodłem się. Była naprawdę smaczna i szczerze polecam. Jednak do naszego stolika trafiła niestety również nie do końca udana porcja, ze względu na bardzo żylasty kawałek mięsa, przez co danie straciło zarówno na wyglądzie, jak i na smaku. Poza tą sytuacją odnotowałem dwie sytuacje, które odebrały uroku temu miejscu: serwowane dania nie zostały podane jednocześnie wszystkim zasiadającym przy stole (jedni zaczynali jeść, podczas gdy inni wciąż czekali) oraz obsługa zapomniała o podaniu zamówionych przez nas zestawów surówek (chociaż to można wytłumaczyć ogromną liczbą gości, jakich przyjmowała karczma w niedzielne popołudnie).

Myślę, że w szkolnej skali ocen karczma „We Młynie” zasługuje na 4+. Serwowane dania, poza nielicznymi sytuacjami, są naprawdę duże, dobrze przyrządzone, estetycznie podane i smaczne. Co dodatkowo przemawia na plus, to przystępne ceny. Jeśli więc kiedykolwiek będziecie przejeżdżać trasą Katowice-Łódź, warto zatrzymać się w Tuszynie i odwiedzić tę karczmę. Na pewno nie pożałujecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here