Jak ubrać się na pierwszą randkę

0

Pierwsze wrażenie, co jest oczywiste, robi się tylko raz. Jak zadbać o to, żeby było pozytywne? Co założyć? Jakie dodatki wybrać? Istnieje kilka, zawsze aktualnych reguł. Niezależnie od obowiązujących trendów i twojego własnego, indywidualnego stylu, zwróć uwagę na trzy, podstawowe zasady, dzięki którym zwiększysz swoje szanse u osoby, z którą zamierzasz się spotkać.

Koszula i marynarka

Trudno o elementy garderoby bardziej kojarzące się z silnym mężczyzną. Najlepiej zaprezentujesz się w sportowej, nieformalnej koszuli i dobrze skrojonej marynarce. Jeśli preferujesz bardziej wytworny wygląd, zdecyduj się na elegancką koszulę. Możesz rozpiąć jej górne guziki, a nawet włożyć pod nią efektowny T-shirt – osiągniesz wówczas efekt zaplanowanego i w pełni kontrolowanego luzu. Zwróć uwagę na kolory, wskazane są te bardziej stonowane. Zawsze dobrze sprawdzą się kojarzące się z inteligencją, wzbudzające zaufanie błękit i granat. Możesz też postawić na nadającą Ci aurę tajemniczości czerń.

Klasyka nigdy nie zawodzi

Powoduje, że jesteś odbierany jako solidny, zadbany i pełen ciepła. Jednak przesada nigdy nie jest wskazana. Zbyt klasyczny możesz zostać odebrany jako nudny i przesadnie poważny. Dodaj do stroju odrobinę ekstrawagancji. Warto przełamać klasykę nonszalanckim, artystycznym lub sportowym dodatkiem, np. wyrazistym zegarkiem czy szalikiem o ciekawym kolorze albo wzorze. Nie musisz rezygnować z jeansów, ale co ciekawe: niech pozostaną klasyczne. Zostaw w szafie te z dużą ilością przetarć czy nacięć. W miarę możliwości nie zakładaj krawata, chyba że bez niego czujesz się niekompletnie ubrany.

Bądź sobą

Nie udawaj za pomocą stroju kogoś, kim na co dzień nie jesteś. Dobierz jednak strój do lokalizacji i okoliczności, w których się spotykacie. Mimo wszystko takie miejsca jak teatr czy opera wymagają zdecydowanie bardziej eleganckiego outfitu. Jeśli jednak udajecie się do kina, pubu czy restauracji, możesz pozwolić sobie na większą swobodę w kwestii ubrania.

Nie zapomnij zabrać ze sobą pewności siebie i dobrego humoru. To idealne dopełnienie każdej stylizacji.


exp.

Notka autorska
Artykuł został przygotowany przy współpracy z redaktorami portalu samotnosc.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here