Jak spędzić jeden ciekawy dzień w Poznaniu?

0

Turystyka miejsca jest jednym z popularniejszych sposobów na spędzenie dnia lub weekendu. Z racji ograniczonych możliwości urlopowych wolimy czasem wybrać się w sobotę do jakiegoś pobliskiego miasta, trochę pozwiedzać i w niedzielę wrócić, by nabrać energii na nowy tydzień zadań zarobkowych.

Nawet jeśli mieszkamy w danym mieście, czasem trudno jest nam znaleźć motywację do zrobienia czegoś nowego lub po prostu na wyrwanie się z leniwej atmosfery własnego domu. Oczywiście o wiele przyjemniej robi się nam coś z innymi ludźmi, więc na tym dziś się skupimy. Kierunek? Poznań (zwany również miastem doznań).

Escape Room

Dość nowa inicjatywa, która cieszy się w Poznaniu taką popularnością, iż istnieje już kilka różnych działalności tego typu. Ale właściwie o co tu chodzi? Już tłumaczymy. Cała zabawa polega na tym, że jest sobie pokój, ale nie taki zwykł. Jego historia jest specjalnie napisana i mam za zadanie wprowadzić uczestników zabawy w odpowiedni klimat. Może to być np. gabinet szalonego naukowca, więzienie, dom hobbita itd. Następnie zostajemy wpuszczeni do takiego pomieszczenia i zamknięci w nim. Na nic zdadzą się tu nasze krzyki i płacze – teraz trzeba się stąd wydostać. Mamy na to 60 minut i wiele zagadek do rozwiązania. Każda kolejna tajemnica przybliża nas do chwili, gdy odnajdziemy klucz do drzwi. Taka forma zabawy może bardzo często dać nam wiele radości płynącej ze współpracy oraz pozwoli sprawdzić naszą umiejętność logicznego myślenia. Jak znaleźć taki „escape room”? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce tę właśnie frazę i dodać nazwę miasta. Zazwyczaj maksymalna liczba osób w przypadku takiego pokoju to 4 co daje jakieś 25 zł za osobę – oczywiście studenci mogą liczyć na zniżki.

Japoński ramen

Poznań jest pierwszym polskim miastem (i chyba jedynym), w którym powstała restauracja serwująca jedno z najpopularniejszych japońskich dań – ramen (na podstawie oryginalnych i robionych własnoręcznie składników). Wariantów tej potrawy jest tu naprawdę dużo dlatego każdy znajdzie swój smak oraz, co ważne, spróbuje prawdziwie azjatyckich smaków. Jest to bardzo pyszne urozmaicenie, jeśli akurat mamy tylko jeden dzień wolny i chcemy zrobić coś ciekawego. Czym jest jednak ramen? To trochę taka zupa, a właściwie cała masa pysznych dodatków i specjalnego makaronu podobnego do nudli, zalana unikalnym bulionem, którego receptura jest swego rodzaju wyzwaniem dla kucharza i wymaga odpowiedniego czasu warzenia. Tym sposobem otrzymujemy pękata miskę, gdzie pływa sobie np. jajko, duże kawałki wieprzowiny, pyszny makaron, cebula dymka itp. Wyjadamy więc wszystko przy pomocy pałeczek (pomagając sobie specjalną łyżką) i dodatkowo delektujemy się niepowtarzalnym smakiem zalewy. Z racji tego, że porcja jest tu całkiem spora będziemy mieć masę zabawy z naszym jedzeniem. Dla entuzjastów kultury azjatyckiej jest to obowiązkowy przystanek na mapie Poznania.

Grota solna

Aktywne chwile w Escape Roomie oraz doskonały posiłek w japońskiej restauracji serwującej ramen należało by zakończyć kilkoma chwilami relaksu. Leniuchowanie jest tym co wychodzi nam całkiem dobrze więc nie powinno być z tym większych problemów. Jeśli jednak możemy wam coś zaproponować to będzie to grota solna. To jakże ciche i klimatyczne miejsce pozwoli się wam w pełni odprężyć. Dodatkowo taka forma odpoczynku niesie w sobie zdrowotne działanie, ze względu na sole obecne we wdychanym powietrzu. Nic tylko rezerwować termin i spędzić tu miłą godzinkę, w ciszy i spokoju. Nich świat na zewnątrz pędzi do przodu. My mamy przerwę.

Poznaniacy.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here