Bierhalle-Esplanada (aktualizacja recenzji restauracji)

2

W sierpniu 2016 roku dość wyraźnie skrytykowałem posunięcia nowych właścicieli restauracji Esplanada – miejsca o niezwykle długiej historii i tradycji (czytaj: „Jak zniszczyć łódzką legendę, czyli Bierhalle-Esplanada w Łodzi”). Możliwe jednak, że był to okres pewnych zawirowań i chaosu niedługo po przejęciu lokalu przez nowe kierownictwo. Możliwe też, że tekst „Przeglądu Dziennikarskiego” wywołał pewne zastanowienie i dążenie do zmiany na lepsze.

Tuż po publikacji wspomnianego wpisu otrzymaliśmy list od kierownictwa Esplanady, w którym przeproszono za niską jakość usług i zaproszono na rewizytę. Nie chcieliśmy z niej jednak skorzystać w chwilę po naszej negatywnej recenzji, gdyż nie miałoby to sensu. Każda poprawa jakości wymaga bowiem czasu i odpowiedniego przygotowania. Postanowiliśmy więc odczekać blisko rok i udać się do lokalu ponownie – oczywiście bez zapowiedzi.

Zmiany w Esplanadzie widać na pierwszy rzut oka – nowe menu, inna obsługa kelnerska, a nawet pewne różnice w wystroju. Dla lepszego porównania staraliśmy się zamówić możliwie najbardziej zbliżone dania do tych, które widniały w jadłospisie od dawna. Golonka – choć bez chrupiącej skórki – była bardzo smaczna i dobrze przygotowana. Sznycel – choć nie „olbrzym” [w dawnej restauracji danie nazwane było „sznycel olbrzym” z racji swojej wielkości] – równie smaczny i apetycznie wyglądający. Jakość i ilość dodatków (m.in. pieczonych ziemniaków, na które zwróciłem uwagę podczas poprzedniej wizyty w lokalu) – bez najmniejszego zarzutu.

Odnośnie obsługi kelnerskiej – tym razem zostaliśmy obsłużeni profesjonalnie. Wreszcie lokal ten nabrał takich cech, które przywróciły jego dawny charakter. I choć niektórzy mogą tęsknić za „starą” Esplanadą, ta nowa też nie jest zła. To przyzwoita restauracja z bogatym menu i daniami wartymi swoich cen. Kierownictwo zaś pieczołowicie dba o zadowolenie klienta i profesjonalizm, co jest dużym plusem.

Podsumowując, z pewnością wrócę do Esplanady jeszcze wielokrotnie. To jedno z nielicznych miejsc, które ma tak wyjątkowy charakter. Cieszę się też, że potknięcie czy wpadka stają się dla kierownictwa lokalu wyzwaniem do poprawienia jakości lokalu. To niezwykle cenne i wartościowe podejście w dzisiejszym biznesie. Gorąco polecam więc odwiedzenie restauracji Bierhalle-Esplanada, gdyż z czystym sumieniem można jej wystawić szkolną piątkę.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here