A, B, C zegarków męskich

0

W dzisiejszych czasach zegarki nie służą wyłącznie do odmierzania czasu. Zresztą, służą temu wszelkie smartfony, tablety i inne elektroniczne zabawki. Zegarek jest ważny dla każdego mężczyzny. Wyraża jego charakter, osobowość oraz styl życia. Co więcej, po zegarku można poznać status społeczny oraz zamożność właściciela.

Zegarki zdecydowanie muszą pasować do całego stroju. Nie można założyć sportowego zegarka do garnituru, bo nie będzie to wyglądało zbyt poważnie. Wśród męskich zegarków możemy wyszczególnić kilka ogólnych kategorii m.in. garniturowy, elegancki, typu casual, codzienny, sportowy. Różnią się przede wszystkim rozmiarem, materiałem, paskiem czy mechanizmem nakręcania. Ale przecież o to w tym wszystkim chodzi – nie każdemu pasuje dany rodzaj zegarka, więc wybór musi być zróżnicowany.

Z czego składają się zegarki męskie?

Najbardziej widoczną częścią zegarków jest tarcza. Najpopularniejsze tarcze występują w kolorach bieli, ecru, srebra i szarości. W modelach sportowych i casualowych częściej tarcze te są ciemniejsze; występują w kolorach czerni, granatu, antracytu i grafitu. Zasadą jest, że im bardziej przejrzysta tarcza, tym bardziej formalna. Wszelkie dodatki (np. różne wzory) powodują obniżenie formalności zegarka. W tym świetle tylko datownik nie ujmuje formalności.

Następnym elementem zegarków jest koperta, stanowiąca zewnętrzną obudowę; jest to również szkielet, który pełni funkcję ochronną mechanizmu. Kolor koperty, czyli kolor zegarka powinien nawiązywać do innej części garderoby: np. spinki do mankietów, paska do spodni, obuwia.

Koperta zegarka jest produkowana z różnych materiałów:
– metali szlachetnych: platyny, srebra, złota,
– metali: stali, mosiądzu, aluminium, tytanu,
– tworzyw sztucznych: karbonu, plastiku,
– imitacji: mosiądzu lub stali chromowanej, złocenia, posrebrzane, pokrycia przypominające kamienie,
– innych: ceramika.

Mogą być one wypolerowane lub zmatowione. Najpopularniejszym kształtem koperty jest okrąg, ale występują także owale, elipsy, prostokąty, sześciokąty, ośmiokąty i inne.

Kolejnym elementem jest szkiełko, które musi być przede wszystkim odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. W najdroższych zegarkach stosuje się szkło szafirowe, natomiast najpopularniejszym jest szkło mineralne. Tańsze modele posiadają szkła plastikowe lub pleksi.

Bardzo ważnym elementem są paski i bransolety. Pasek skórzany powinien nawiązywać do innych skórzanych elementów ubioru. Najdroższe zegarki posiadają paski wykonane ze skór naturalnych zwierząt tropikalnych (np. kajmana, krokodyla). Świetnie wyglądają do garnituru i innych eleganckich ubrań. Bransoleta jest mniej formalna. Pasuje wyłącznie do garnitury sportowego. Paski posiadają różne zapięcia: klamrę, motylka, zapięcia bransoletowe. Oczywiście, najbardziej eleganckie i uroczyste są zapięcia klamrowe.

Zegarki Lorus zostały stworzone specjalnie dla ludzi młodych wiekiem i duchem. Wyróżniają się nieskazitelną jakością i wykonaniem przy atrakcyjnej cenie. Na uwagę zasługuje linia męskich zegarków sportowych.

Zegarki Calvin Klein to szwajcarska precyzja. Wykonanie i jakość to niewątpliwie ich atuty. W produkcji wykorzystywana jest skóra naturalna oraz kamienie szlachetne. Seria zegarków męskich jest bardzo elegancka.

exp.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here