Życzenia noworoczne od znanych łodzian

2

Cezary Grabarczyk

Minister infrastruktury

– Życzę wszystkim łodzianom, aby nadchodzący rok okazał się pozytywnie przełomowy, zarówno w ich życiu prywatnym, jak i zawodowym. Mam nadzieję, że każdy z nas będzie miał okazję spełnić w nadchodzących, nowych 12 miesiącach swoje plany i marzenia. Ważne jest również, abyśmy znaleźli czas na budowanie silnych więzi z bliskimi i przyjaciółmi. Sam sobie życzyłbym natomiast dużo optymizmu i wytrwałości. Odnośnie moich planów na najbliższy rok, rozpoczniemy przełomową inwestycję – budowę nowego dworca. Co więcej, powinny również ruszyć autostrady przecinające województwo łódzkie w trzech kierunkach: na północ, wschód i południe.

 

Zdzisława Janowska

Poseł, prezes Międzynarodowej Fundacji Kobiet w Łodzi

– Niech zbliżający się 2010 rok przyniesie łodzianom dużo pomyślności i szczęścia. Życzę, aby mieszkańcy tego wspaniałego miasta mieli w sobie dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro. Odnośnie moich planów – zamierzam robić to, co zawsze, a więc zajmować się sprawami biedy, opieki społecznej i zdrowia. Wybieram się właśnie do Gdyni, żeby zawieźć upominki dla biednych dzieci. Co do spraw Łodzi, mam nadzieję, że w 2010 roku uda się pomyślnie rozwiązać sprawę ŁKS-u, w którą jestem od początku zaangażowana. Poza tym gorąco liczę na to, że uda się nakłonić radnych Łodzi do porozumienia z Markiem Żydowiczem, gdyż w przeciwnym razie nasze miasto straci światowej sławy festiwal Camerimage. Jeśli Rada Miasta utrzyma swoją decyzję i nie zgodzi się na budowę centrum festiwalowego w EC-1, będzie to niewybaczalny i nieodwracalny błąd, fatalny w skutkach dla całej Łodzi. Nie ma ważniejszych dla miasta spraw ponad te wspomniane.

 

Jan Mędrzak

Kierownik w MPK-Łódź

– Chciałbym, aby w 2010 roku Łódź nabrała wymiaru europejskiego i stała się jeszcze lepszym miejscem do życia, pracy i rozrywki. Byśmy chcieli tu mieszkać i za każdym razem wracać. Życzę więc wszystkim łodzianom, żeby szanse, które w nich tkwią były w pełni wykorzystane, a ich plany osiągnięte. Jeśli mowa o MPK, w nowym roku zamierzamy nadal prowadzić program rozwoju firmy oraz poprawy jakości świadczonych usług. Niestety, dużo zależy w tej kwestii od polityki miasta, chociażby w zakresie organizacji ruchu oraz łatwości poruszania się po nim. Poza tym istotną kwestią jest finansowanie wykonywanych przez nas usług, bo tutaj niestety bywa różnie. Na transport wpływa ponadto wiele innych zależności, na które nie mamy wpływu – są to chociażby ceny energii elektrycznej i paliw lub podwyżki dla pracowników. Moje zawodowe plany są nierozerwalnie związane z MPK od ponad 9 lat. W związku z tym chciałbym, aby ten cały wysiłek, który wkładam w moją pracę, został dostrzeżony przez tutejszych mieszkańców. Mam nadzieję, że łodzianie zechcą go docenić i bardziej obiektywnie spojrzeć na naszą komunikację miejską, która na tle innych miast nie wygląda wcale najgorzej. Biorąc pod uwagę poziom jej finansowania, robimy wszystko, co w naszej mocy, by świadczyć usługi na możliwie wysokim poziomie.

 

Krzysztof Kwiatkowski

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny

– Wszystkim mieszkańcom mojego miasta życzę, aby spełniły im się nie tylko wszystkie ich plany, ale i marzenia – nawet te najbardziej nierealne i skrywane. Żeby to był udany rok, do którego będziemy mogli wielokrotnie wracać po latach naszymi wspomnieniami. I wreszcie – aby był to czas pozbawiony przykrości, z którymi tak często na co dzień się spotykamy. Powinniśmy więc patrzeć na niego z nadzieją i optymizmem. Odnośnie swoich własnych planów, na 2010 rok mam ich bardzo dużo, ale podzielę się nimi z łodzianami dopiero w przyszłości.

 

Hanna Zdanowska

Poseł, członek parlamentarnej Komisji Przyjazne Państwo

– Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się jeszcze nad moimi noworocznymi postanowieniami. Życie codzienne przynosi tyle zmian, wyzwań i pracy, że ciężko snuć tak dalekosiężne plany. W przyszłym roku będę zapewne kontynuować moją dotychczasową pracę w Komisji Przyjazne Państwo. Jest ona komisją wysłuchania społecznego i liczę na to, że łodzianie nadal będą powierzać mi te sprawy, które sami uważają za niesłuszne i krzywdzące. Co do naszego miasta i jego mieszkańców to z pewnością wiele się zmieni – już w styczniu odbędzie się referendum i być może wyznaczenie komisarza. Natomiast jesienią mamy wybory samorządowe, w tym również na prezydenta miasta. Idąc o krok dalej, mam nadzieję i życzę wszystkim, żeby nowo wybrany gospodarz Łodzi zrobił to, o czym my wszyscy od dawna marzymy – by miasto stało się metropolią w Polsce i zasłużyło na właściwe sobie miejsce na mapie kraju. Wychodząc poza ramy polityki, życzę łodzianom wszystkiego dobrego zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym.

 

Rozmawiał: Paweł Rogaliński

 

____________________________

MM Moje Miasto Łódź, 01.01.2010.

http://www.mmlodz.pl/7551/2010/1/1/noworoczne-zyczenia-znanych-lodzian?category=interwencje

 

2 KOMENTARZE

  1. W imieniu swoim i mieszkańców mojego miasta, ślicznie dziękuję Państwu za życzenia. Ja również życzę, aby ten rok był pełen sukcesów(zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym). Te życzenia kieruję również do założyciela blogu. 🙂
    Chciałabym dodać Panie Pawle, że jestem tu po raz pierwszy, ale nie ostatni, ponieważ artykuły jakie miałam okazje przeczytać przed chwilą, są naprawdę dobre i godne poświęcenia uwagi.
    Serdecznie pozdrawiam! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here