Zegarek jest wizytówką mężczyzny – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

0

Zegarek może być dla mężczyzny tym, czym biżuteria dla kobiety – stanowi wyraz osobowości i charakteru. Aktualnie, nie służy wyłącznie do mierzenia czasu. Stanowi ozdobę, uzupełnienie wizerunku, a przede wszystkim miarę prestiżu, klasy i zajmowanej pozycji społecznej. Na rynku jest bardzo dużo różnych modeli zegarków. Nosi się je w zależności od kilku czynników.

Na co zwracać uwagę?
Z zegarkiem jest jak z butami: nie każdy pasuje do wszystkiego i nie każdy nadaje się na wszystkie okazje. Podstawowy podział zegarków męskich prezentuje się następująco:
– zegarki eleganckie,
– zegarki garniturowe,
– zegarki casualowe,
– zegarki sportowe.

Zegarki różnią się bardzo wieloma aspektami, ale jednym z kluczowych jest rodzaj machanizów. Zegarek posiadający mechanizm klasyczny nakręca się ręcznie za pomocą pokrętła. Wewnątrz umiejscowione jest wahadło, którego ruch porusza wskazówki – tego typu zegarki to prawdziwa gratka dla koneserów. Mechanizm automatyczny przypomina mechanizm klasyczny, ale zegarek musi być nakręcany przez człowieka. Najdroższe zegarki na świecie posiadają właśnie mechanizm automatyczny. Tarcza zazwyczaj posiada napis: „Automatic”. Najpopularniejsze zegarki posiadają mechanizm kwarcowy. Pracują za pomocą baterii. Na tarczy zazwyczaj widnieje napis „Quartz”. Należy mieć na uwadze, że zegarki posiadające kwarcowy mechanizm są najdokładniejsze.

Przymierzając się do zakupu zegarka – ustal najpierw budżet

Istnieje szeroki wybór zegarków męskich, których wachlarz cenowy jest bardzo zróżnicowany – znajdziemy zegarki warte zarówno kilkadziesiąt jak i kilka tysięcy złotych. Oczywistością jest to, że wraz z ceną rośnie ich jakość. Czasami warto zastanowić się nad zakupem droższej opcji, która w konsekwencji będzie bezproblemowo służyła nam przez wiele lat, a także zaznaczy, że przykładamy znaczną uwagę do naszego stylu.

Wytrzymałość zegarka świadczy o jego jakości

Zasadą jest, że im twardsze szkiełko, tym jest lepsze. Najdroższe i najlepsze zegarki posiadają szkiełka wykonane z szafiru naturalnego, a na drugim miejscu jest szafir syntetyczny. Pozostałe posiadają (od najlepszej jakości zaczynając) szkiełko mineralne, plastik, hesalit.

Mówi się, że prawdziwy mężczyzna powinien posiadać tyle zegarków, na ile go stać. Do garnituru zakłada się nieco płaskie zegarki (aby nie przeszkadzały mankietom koszuli). Istnieje wiele szerokości paska. Wykonane są ze skóry lub metalu. To samo dotyczy zegarków eleganckich. Zegarek casualowy może być nieco większy. Ważnym jest, aby zegarek pasował np. do butów albo paska od spodni. Ubiór w ten sposób będzie ze sobą współgrał. Dla sportowców i osób, które kochają życie wyczynowe produkowane są specjalne zegarki sportowe. Ze względu na przeznaczenie są one bardziej wytrzymałe, odporne na stłuczenia, zadrapania. Wodoodporność to także ich zaleta.

Elegancki zegarek Calvin Klein i Lorus

Zegarki tych marek są symbolem klasy, elegancji i luksusu. Dedykowane są dla prawdziwych mężczyzn. Świetnie nadają się do garnituru, eleganckiego ubioru. Niektóre modele będą pasować do stroju casualowego. Zegarki Lorus i Calvin Klein zyskują coraz więcej zwolenników. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie.

exp.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here