"Z otwartymi dłońmi" w Parlamencie Europejskim

0

 

 

(Komunikat Prasowy Europejskiej Grupy Ludowej poland-epp.eu/)

 

Był więźniem obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau. Został misjonarzem w Afryce i był pierwszym arcybiskupem Lusaki w Zambii, wkrótce potem zaliczono go do grona 100 najbardziej wpływowych Polaków za granicą. Dzisiaj w Europarlamencie zostanie otwarta wystawa poświęcona pamięci kardynała Adama Kozłowieckiego SJ zatytułowana "Z otwartymi dłońmi".
  
Inicjatorką wystawy i konferencji w Parlamencie Europejskim poświęconej misjonarskiej i edukacyjnej działalności kardynała Adama Kozłowieckiego jest polska eurodeputowana Elżbieta Łukacijewska oraz Fundacja imienia kardynała "Serce Bez Granic". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął były przewodniczący PE prof. Jerzy Buzek.
 
– Ta wystawa przybliży nam wszystkim wyjątkową postać, od której możemy uczyć się, jak przejść drogę życia. Jak dokonywać trudnych wyborów; jak stawiać czoła najtrudniejszym wyzwaniom, nie tracić pogody ducha i pozostać wiernym swojemu powołaniu; w końcu jak kochać drugiego człowieka, oddając się służbie ludziom i szerzej – wspólnocie ludzkiej – ocenił Jerzy Buzek.
 
– W dzisiejszych trudnych czasach ekonomicznych, gospodarczych i społecznych Europa potrzebuje autorytetów. Potrzebuje osób, które nadają istotny sens wartościom moralnym i etycznym, które wskazują, że najważniejszy jest szacunek dla godności drugiego człowieka. To fundament pokojowego współistnienia narodów. Bez wątpienia taką osobą był ks. Kardynał Adam Kozłowiecki, kapłan, misjonarz, który zawsze był blisko ludzi – powiedziała Elżbieta Łukacijewska, eurodeputowana PO z Podkarpacia.
 
Plansze z fotografiami przedstawiające życie kardynała były już eksponowane na terenie dawnego obozu koncentracyjnego w Dachau oraz w Sejmie RP.
 
Wystawa zostanie otwarta dzisiaj po południu i będzie dostępna w PE przez cały tydzień.
 
Czas i miejsce: 19 czerwca 2012, godz. 16.00-20.00, sala JAN 6Q1, PE, Bruksela
    
* Grupa Europejskiej Partii Ludowej (EPL), do której należą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, jest największą i najbardziej wpływową grupą polityczną w Parlamencie Europejskim skupiającą 271 posłów z 26 państw członkowskich.

Źródło: http://www.poland-epp.eu/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here