Wyspy Kanaryjskie – kraina tak piękna jak śpiew kanarków

0

Czy wiesz, że istnieje legenda jakoby dzielne psy, zwane “psami morskimi”, zamieszkiwały pewien teren, budząc tym samym szacunek obserwujących ich mieszkańców? Nazywano je “canis”, co po łacińsku oznacza po prostu “psy”. Teren ten dziś nazywany jest Wyspami Kanaryjskimi, wbrew pozorom, wcale nie słynącymi z rozśpiewanych kanarków. To na cześć wyjątkowych, żółtych od słońca piasków, postanowiono nazwać w ten sposób popularne ptaki.

Wyspy należą do archipelagu górzystych terenów części Hiszpanii, w skład których wchodzi 7 wysp głównych. Najbardziej znana jest Teneryfa, Gran Canaria, La Palma i Fuerteventura.

Cały teren Islas Canarias w starożytności nosił drugą nazwę Wysp Szczęśliwych, najpewniej dlatego iż były licznie odwiedzane przez Greków i Rzymian. Dziś, mimo upływu czasu, nadal jest to teren bardzo turystyczny.

Chcąc poznać tamtejszą tradycję i kulturę polecamy wycieczki piesze. Szlaki turystyczne najczęściej skierowane są na Gran Canarię, która posiada ok 2 tysiące km tras o różnej trudności i atrakcjach. Na niemalże każdym szlaku skonstruowano miradores, czyli punkty widokowe na najpiękniejsze tereny, w tym imponujacy Ocean Atlantycki. Najpopularniejsze trasy prowadzą do monolitów zwanych Roque Nublo i Roque Bentayga oraz na Pico de Las Nieves. Będąc na Wyspach przygotujmy sobie listę wycieczek czy miejsc, które najlepiej odwiedzić z aparatem fotograficznym. Na początku koniecznie należy wpisać Dunas de Maspalomas, który swym krajobrazem przywołuje wydmy wprost z Sahary. Dodatkowo Park tematyczny Palmitos, w którym można spotkać tamtejszą dziką botanikę. Dla fanów wycieczek trudnych, polecamy również dziki i górzysty interior, z pięknym lasem Pinar de Tamadaba w okolicach Artenary.

Kiedy nasza dusza wzbogaci się o cudowne wspomnienia i doświadczenie, czas o nasze ciało. Dlatego też, wszyscy smakosze i wielbiciele zdrowych, lokalnych produktów powinni przygotować się na prawdziwą ucztę. Mówi się iż na Wyspach zjemy najpyszniejsze i najbardziej wyjątkowe banany. Lokalni mieszkańcy twierdzą iż po ich zjedzeniu, żadne inne nie będą nam już smakować. Podobną popularność mają ziemniaki, podawane z sosami mojos, oliwą z oliwek i bogactwem ziół.

Miasto budzi się nocą, okraszone kolorowymi pochodniami i latynoską muzyką. Towarzyszy temu mieszanki win, często podawaną razem z orzeźwiającą lemoniadą.

Cóż, orzeźwienie jest jak najbardziej pożądane, bowiem w okresie sezonowym temperatury sięgają powyżej 25 stopni. W zimie termometr pokaże niewiele mniej, więc ta część Hiszpanii otwarta jest niemalże cały rok. Polecamy zwłaszcza okres Karnawału, który mocno konkuruje z brazylijskim Rio. Tuż po Środzie Popielcowej rozpoczynają się 3tygodnie niezapomnianej zabawy, która przygotowywana jest niemalże cały rok, przez władze  Las Palmas. Lot z Polski trwa od 4 do 5 godzin i oferuje nam szereg możliwości, bowiem nasza przygoda wcale nie musi kończyć się na jednym hotelu czy nawet na jednej wyspie. Już za ok 1900zł zamoczymy stopy w Oceanie i zjemy pikantną paellę. Jedyne czego będziemy potrzebować to dowodu osobistego i chęci na niezapomniany hiszpański urlop!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here