"Wolności informacji nie da się wymazać barbarzyństwem"

0
172

Charlie Hebdo„Wolności informacji nie da się wymazać poprzez barbarzyństwo, nie może ona ulec szantażowi tych, którzy zabijają naszą demokrację i nasze republikańskie wartości” – uznała Organizacja Reporterzy Bez Granic.

„Przegląd Dziennikarski” odpowiada tym samym na apel organizacji RSF, by media w geście solidarności z brutalnie zamordowanymi przez islamskich fanatyków satyrykami publikowały rysunki pochodzące z pogrążonego w żałobie czasopisma Charlie Hebdo. Europa nie może zaakceptować agresji i ataków na wolne media, bo byłby to początek jej upadku. Państwa UE powinny też podjąć wszelkie możliwe środki, by tego typu ataki wywołane nienawiścią religijną już więcej się nie powtórzyły.

[na okładce satyrycznej gazety Charlie Hebdo widnieje napis: „Miłość silniejsza niż nienawiść”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSynteza …czyli jak ratować ekologię
Następny artykuł"Gdy wiara w Boga zabiera życie ludziom, co zamiast Niego znaleźli religię"
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here