"Warszawa pod krawatem" – nowa inicjatywa blogerów modowych

1

Warszawa pod krawatem to hasło inicjatywy podjętej przez kilku blogerów piszących o męskiej modzie i stylu. Jej celem jest propagowanie staranności w doborze ubiorów, elegancji, stylu i nienagannych manier. Odbywające się co jakiś czas spotkania, są dokumentowane zdjęciami i filmami, publikowanymi następnie na blogach i portalach. Uczestnicy akcji mają nadzieję, że staną się one inspiracją dla innych i przyczynią się do większej dbałości o ubiór przeciętnych mężczyzn. Ze spotkania na spotkanie akcja nabiera rozmachu i jest też coraz chętniej relacjonowana przez media. Jest też miłym dla oka kontrapunktem dla szarości naszych ulic.

Pod_krawatem_16

Uczestnicy spotkań ‚pod krawatem’ hołdują przeważnie włoskiemu stylowi ubierania się, który jest połączeniem elegancji i luzu, czy wręcz nonszalancji. Styl ten, zwany sprezzaturą, charakteryzuje się dopasowanymi ubiorami w żywych kolorach i licznymi dodatkami ‚upiększającymi’ jak poszetki, kwiatki w butonierkach, bransoletki na nadgarstkach, kapelusze  itp. Wąskie spodnie kończą się często na wysokości kostek, a mokasyny nosi się bez skarpet. Koszule muszą mieć koniecznie kołnierzyki typu ‚włoskiego’, czyli z szeroko rozłożonymi wyłogami, a krawaty wiązane są w niesymetryczne, wydłużone węzły, bardzo odbiegające od najpopularniejszych na wschód od Odry węzłów windsorskich – szerokich, dużych i symetrycznych. Czyli takich jakie z upodobaniem wiążą np. Jarosław Kaczyński i Władimir Putin.

mIMG_4188

Zdjecie_007

Warszawa_pod_krawatem_03

Autorką zaprezentowanych zdjęć jest Katarzyna Purchalak, a wklejony poniżej film przygotowała firma KP Multimedia. Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na blogach: http://janadamski.eu, http://4gentleman.pl/, http://wdobrymstylu.eu/, https://9namarszalkowskiej.wordpress.com/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here