Violetta – „Cantar es lo que soy”. Edycja kolekcjonerska – ciągle zachwyca…

0
Okładka płyty: Violetta – „Cantar es lo que soy” – Edycja kolekcjonerka.

Album „Cantar es lo que soy” z popularnego serialu Violetta, wciąż cieszy się powodzeniem. To świetnie zaśpiewane piosenki do których warto wrócić.

Płyta „Cantar es lo que soy” ekskluzywna edycja kolekcjonerska, która zawiera dwie płyty z pierwszego sezonu najbardziej popularnego serialu dla młodzieży „Violetta”. I choć serial, po trzech sezonach zakończył swoja działalność, do dziś płyty z tego serialu sprzedają się i wciąż cieszą się dużym powiedzeniem, nie tylko wśród młodzież ale również wśród dorosłych.

Historię serialowej Violetty (w tej roli Martina Stoessel), która z tatą wraca z Madrytu do rodzinnego Buenos Aires – śledziły miliony telewidzów na całym świecie. To historia Violetty, która odkrywa swoje ukryte marzenia, zapisuje się do Studia 21, gdzie śpiewa i tańczy. Poznaje w niej przyjaciół i smak prawdziwej miłości.

Największą popularność serial zyskał w Ameryce Południowej (gdzie było kręconych większość zdjęć), Meksyku (skąd pochodziła większość obsady), jak również w Europie – Hiszpanii, Włoszech a także w Polsce.

W serialu aktorzy pochodzili z różnych państw m.in. z Ukrainy, Meksyku, Argentyny, Włoszech a także z Polski (Justyna Bojczuk dołączyła na chwilę do obsady w trzecim sezonie, gdzie zagrała Matyldę). Serial był tak różnorodny i historia chwyciła ze serce miliony fanów.

Ekipa Violetty odbyła kilka tras koncertowych w tym klika razy gościła w Polsce. Wystąpili w Łodzi, Warszawie a także w Krakowie. I za każdym razem zostali przyjęci bardzo serdecznie.

„Violetta” – to fantastyczna muzyczna przygoda…

Każdy nowy sezon serialu to nowe piosenki, zebrane w kilka płyt. Zaśpiewane solo, w duetach a nawet w zespołach.

Płyta „Violetta” ukazała się w lipcu 2013 roku i znalazła się na 7. miejscu najlepiej sprzedających się zagranicznych albumów tamtego roku. Chwilę później została wydana edycja kolekcjonerska tej płyty z drugim albumem „Cantar es lo que soy”, na którym znalazły się bonusowe piosenki.

Na obydwu albumach jest singiel „En mi Mundo”, na pierwszej śpiewa ją Martina Stoessel, na drugiej śpiewa również Tini z zespołem Collage 11 (częściowo w wersji angielskiej). To piosenka, która nie tylko rozpoczynała płytę ale również czołówkę serialu.

Pierwsza płyta i pierwsze piosenki podbiły serca słuchaczy „Juntos somos mas”, romantyczna „Entre tu y yo” śpiewana przez Hiszpana Pablo Espinosa oraz „Tienes Todo” również śpiewana przez Pablo w duecie z Tini.

Energetyczna „Voy por ti” wykonywana przez Jorge Blanco, oraz „Te creo” śpiewana na płycie przez Martinę Stoessel, w serialu wykonywała ją również serialowa Francesca czyli Lodovica Comello w wersji włoskiej, która później w tym wykonaniu ukazała się na płycie „Crecimos Juntos”.

„Ven y canta” zaśpiewana z całą obsadą serialu, zakończyła pierwszą płytę.

„Cantar es lo que soy” zawiera same hity…

Jedna z najlepszych piosenek „Ser mejor”, która rozpoczynała „Cantar es lo que soy” do dziś jest najlepszą piosenką z wszystkich piosenek jakie powstały do serialu z przesłaniem, które cienili sobie aktorzy „Violetty”.

„Mi perdicion” Tini śpiewa z zespołem Rock Bones, który również pojawił się w serialu. Jedna z najpiękniejszych wykonań tej płycie stała się piosenka „Te esperare”, zaśpiewna przepięknie przez Jorge Blanco, jest to cover piosenki z innego serialu, w oryginale śpiewana przez Nicole Luis.

Coverem również jest piosenka „Ahi estare”, równie udanie zaśpiewana przez Mercedes Lambre i Facundo Gambande.

Warto wspomnieć o Pablo Espinosa, który świetnie wykonał piosenkę „Verte De Lejos”, jego „jasny” głos fantastycznie komponuje się z balladami.

Jorge Blanco, był ulubieńcem damskiej publiczności, jego bardzo dobre wykonania piosenek, przypadły również do gustu, a na „Cantar es lo que soy” wraz z Martiną Stoessel zaśpiewał „Podemos”. Utwór, który był wykonywany na każdym koncercie.

Piosenki skomponowali Sebastian Mellino, który jest nauczycielem śpiewu oraz trenerem w programach telewizyjnych. Pablo Correa, był asystentem produkcji lokalnego „Idola”. Ezequiel Bauza – producent i kompozytor, oraz Claudio Yuste i Eduadro Frigerio, który przez wiele lat komponował piosenki do telewizji.

Pierwsza płyta „Violetta” w Argentynie rozeszła się w nakładzie ponad 180 tysięcy egzemplarzy, natomiast w Hiszpanii pokryła się złotem.

„Violettę” tworzyli młodzi i utalentowani aktorzy, którzy przy tym świetnie śpiewają i tańczą. Warto pomimo upływającego czasu wrócić do tego co naprawdę jest dobre i świetnie wykonane.


„Violetta” – część 1 – Tracklista:
1. En Mi Mundo
2. Algo Suena En Mi
3. Destinada a Brillar
4. Te Creo
5. Voy Por Ti
6. Juntos Somos Mas
7. Entre Tu y Yo
8. Are You Ready for the Ride?
9. Dile Que Si
10. Junto a Ti
11. Tienes Todo
12. Veo Veo
13. Habla Si Puedes
14. Ven y Canta

Violetta „ Cantar es lo que soy” – Tracklista:
1. Ser Mejor
2. En Mi Mundo
3. Tu Foto de Verano
4. Mi Perdicion
5. Te Esperare
6. Verte de Lejos
7. Cuando Me Voy
8. Ahi Estare
9. Podemos
10. Tienes el Talento

Violetta – „Tienes todo”
https://www.youtube.com/watch?v=vBtqaXMr8D4

Violetta Show finał – Violetta y elenco cantan „Ser Mejor”
https://www.youtube.com/watch?v=6-D1XPNDwhk

 

Poprzedni artykułO roli języka niemieckiego w świecie nauki
Następny artykułPedofilia w Kościele katolickim. Gdy dobro Kościoła jest ważniejsze od dobra dziecka
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here