VIII Dyktando Trybunalskie – dla zwycięzców rower i książki pt. "Jak politycy nami manipulują"

6

Paweł Rogaliński, Jak politycy nami manipulują 22 maja w Piotrkowie Trybunalskim miało miejsce VIII Dyktando Trybunalskie. Aula Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wypełniła się po brzegi – przyszło ponad 100 osób, w tym i ja – jako autor książki pt. „Jak politycy nami manipulują „, jednej z nagród.

Dyktando zostało zorganizowane przez redakcję „Tygodnika Trybunalskiego” już ósmy rok z rzędu, stąd część osób przyszła po raz kolejny, ale niektórzy – tak jak ja – byli po raz pierwszy. Każdy z nich chciał sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego.

Dyktando było przeprowadzone bardzo szybko i sprawnie. Niestety na wyniki trzeba było dość długo czekać, ale i tak wiele osób zostało do samego końca. Ja cierpliwie czekałem na ogłoszenie wyników, żeby wpisać imienne dedykacje w książkach. Ponieważ dyktando do najłatwiejszych nie należało, zwycięzca zrobił osiem błędów ortograficznych oraz osiem interpunkcyjnych.

Najlepsi okazali się:

I miejsce – Maciej Kajzer
II miejsce – Daniel Warzocha
III miejsce – Daniel Pietrzak

Miejmy nadzieję, że tego typu inicjatywy będą się rozwijać, a pomysłodawcy VIII Dyktanda Trybunalskiego będą równie sukcesywnie przeprowadzać kolejne imprezy. Jest to bowiem inicjatywa niezwykle szlachetna, gdyż o nasz język polski należy dbać.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here