Uniwersytet Łódzki ostro potępia działania prezydenta, premiera i Sejmu

2

W ślad za Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Warszawskim i innymi czołowymi uczelniami w kraju, profesorowie Wydziału Prawa i Administracji UŁ wydali uchwałę wyrażającą „najwyższe zaniepokojenie postępowaniem Prezydenta RP, większości parlamentarnej i przedstawicieli Kancelarii Premiera”. Obecnie niemal wszystkie prestiżowe uczelnie w kraju, a tym i środowisko naukowe, stanęły więc wyraźnie przeciwko rządom PiS.

Szczególne obawy budzi kwestia Trybunału Konstytucyjnego i tryb, w jakim procedowane są sprawy jego dotyczące. Jak napisano w uchwale: „zachowania te destabilizują ład prawny w naszym kraju i nie dają się pogodzić z zasadą demokratycznego państwa prawnego”.

W dokumencie zaznaczono też, że „rada podejmuje te działania w trosce o studentów wydziału, którym w toku studiów wpaja się zasady funkcjonowania państwa prawa, a w ostatnich tygodniach stykają się oni nieustanie z ich naruszaniem przez najwyższe organy Państwa”.

Poprzedni artykuł"Być w mniejszości, być mniejszością" – konferencja na Uniwersytecie Łódzkim
Następny artykułPolityka i prognozowanie cz. 2
Paweł Rogaliński
Dr Paweł Rogaliński jest politologiem, medioznawcą, filologiem oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). W 2021 roku obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie rozprawę doktorską pt. "Model polityka popularnego w komunikacji politycznej w państwach anglosaskich". Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

2 KOMENTARZE

  1. TK MA WADĘ ZAŁOŻYCIELSKA-ZAAKCEPTOWAŁ ,,STAN WOJENNY” JARUZELA-lEON KIRES JEST NADAL W JEGO SKŁADZIE.NIE BYŁO DEKOMUNIZACJI-NIE O TAKĄ POLSKĘ WALCZYŁA ,,SOLIDARNOŚĆ’!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here